Znajdź nas na

FAKTY

TCS – Kubacki wygrał w Innsbrucku, Granerud drugi i nadal prowadzi w imprezie!

Dawid Kubacki wygrał w Innsbrucku trzeci konkurs 71. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek.

Innsbruck, Austria, 04.01.2023. Polak Dawid Kubacki cieszy się ze zwycięstwa podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, 4 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot

Kubacki, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata, pokonał Graneruda o 3,5 pkt, ale w TCS przed ostatnimi zawodami w Bischofshofen traci do Norwega aż 23,3 pkt.

Piąte miejsce na Bergisel zajął Kamil Stoch, 10. był Piotr Żyła, a 20. Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii odpadli 43. Jan Habdas i 45. Stefan Hula. W parach KO przyszło im stoczyć pojedynki, odpowiednio, ze Stochem i Kubackim.(PAP)