Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Trójkołowe rowery już od 1 kwietnia czekać będą w wypożyczalni przy Iłżeckiej 33!

Pięć rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych od 1 kwietnia czekać będzie w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim na wszystkich chętnych do rozpoczęcia sezonu rowerowego na terenie naszego powiatu. W ubiegłym roku „trójkołowce” cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Zdarzały się i przypadki, że wypożyczane były na dwa miesiące.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W tym roku rowery wypożyczać będą mogły już od 1 kwietnia, w godz. 7.30 do 15.00, wszystkie osoby niepełnosprawne z terenu powiatu ostrowieckiego.

Rowery trójkołowe dostępne są w 3 rozmiarach: dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, osób nie przekraczających 150 cm oraz osób o większej wadze.

– „Trójkołowce” są bardzo stabilne i bezpieczne, natomiast niska rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Jazda nie wymaga dużego wysiłku. Rowery posiadają zamontowane koszyki, w których można przewozić drobne rzeczy. Jest to idealna alternatywa na aktywne spędzanie czasu wolnego właśnie dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy ZSS przy Iłżeckiej, a także pomysłodawczyni wypożyczalni.

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych przy Iłżeckiej 33 jest bowiem pierwszą tego typu wypożyczalnią na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Swoją działalność zainaugurowała 1 sierpnia 2018 roku.

– W zeszłym roku znalazłam Fundację Eco Textil w internecie. Jest to fundacja działająca na terenie Skarżyska-Kamiennej. Rowery trójkołowe, które od nich otrzymaliśmy za darmo, warte są 10 tys zł. Jest to fundacja, która prowadzi punkty zbiórki odzieży używanej na terenie całego kraju. Zbierają odzież, a z jej sprzedaży fundują rowery dla osób niepełnosprawnych – wspomina Justyna Buczałowska.

Wypożyczenie roweru trójkołowego nic nie kosztuje!

– Każdy, kto chce wypożyczyć taki rower powinien skontaktować się z nami. Wystarczy tylko dowód osobisty, z którym trzeba przyjść do sekretariatu szkoły. Jednorazowy okres wypożyczania trójkołowca to maksymalnie 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia, o ile nikt następny nie czeka w kolejce. Oczywiście przed decyzją o wypożyczeniu roweru, można go przetestować, ponieważ zdarzały się nam takie przypadki, że ciężko było osobom po udarach przesiąść się z roweru dwukołowego na ten trójkołowy – podsumowuje Justyna Buczałowska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this