Znajdź nas na

FAKTY

Trwa Kielce Camp dla Winnicy, Świętokrzyskie 2022!

Dwa tygodnie temu rozpoczął się pierwszy, wakacyjny turnus dzieci i młodzieży z Obwodu Winnickiego i Winnicy w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Dziś dotarła druga grupa młodzieży z Ukrainy. Gości w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach powitali członek Zarządu Tomasz Jamka oraz dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Piotr Kisiel.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kielce CAMP dla Winnicy, Świętokrzyskie 2022 to wspólny projekt Województwa Świętokrzyskiego i Miasta Kielce. Samorządy organizują wakacyjny wypoczynek dzieci z Obwodu Winnickiego i miasta Winnica w naszym regionie. Wypoczynkiem są objęte dzieci zmagające się z traumą związaną z działaniami wojennymi, doświadczone okrucieństwem konfliktu. Do Kielc przyjeżdżają sieroty, półsieroty oraz nieletni, których rodzice zaangażowani są bezpośrednio w obronę Ukrainy. W sumie wakacje w naszym regionie spędzi w dniach 20 czerwca -14 sierpnia 200 osób z Ukrainy.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Goście z Ukrainy wakacyjną przygodę w województwie świętokrzyskim rozpoczynają od zwiedzania Ogrodu Botanicznego, wzgórza Karczówka, Wzgórza Zamkowego w Kielcach. W bogatym programie nie zabraknie warsztatów, zajęć sportowych, integracyjnych. Dla młodzieży zaplanowano także wycieczkę do Tokarni i zwiedzanie skansenu, warsztaty garncarskie, czy ognisko integracyjne.

Zorganizowane będą wycieczki po regionie świętokrzyskim oraz zajęcia edukacyjne nt. tradycji i kultury Polskiej. W czasie pobytu w Kielcach młodzi ludzie z Winnicy będą pod opieką ukraińskich wychowawców oraz wykwalifikowanej kadry pedagogiczno-instruktorskiej Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Całkowity koszt projektu “Kielce CAMP dla Winnicy, Świętokrzyskie 2022” obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę, realizację programu w Kielcach i animację czasu wolnego to około 260 tys. zł. Urząd Marszałkowski na realizację, jako wkład Województwa Świętokrzyskiego z przeznaczeniem na pokrycie kosztów transportu i wybranych wycieczek po regionie, przekazał 50 tys. zł. Miasto Kielce przeznaczyło 210 tys. zł. Planowane źródło finansowania to środki z tzw. „korkowego” na co pozwala art. 31a Ustawy z dnia 8 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this