Znajdź nas na

FAKTY

Trwa przebudowa remizy OSP w Nietulisku Dużym, „zmieni się” również Urząd Miasta i Gminy w Kunowie!

Rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym idzie pełną parą. To jedno z dwóch zadań, realizowanych w ramach środków otrzymanych z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. A kwota jaką pozyskała gmina Kunów jest niebagatelna i wynosi 4,5 mln zł. – Na bezpieczeństwie druhów i naszych mieszkańców nigdy nie oszczędzamy. Dzięki pracom remontowym wewnątrz obiektu zmieni się nie tylko jego funkcjonalność, ale także estetyka – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Trwają prace remontowe  wewnątrz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym.

– Założenie jest takie, że budynek będzie rozbudowany o boks garażowy, sanitariaty i pomieszczenia socjalne, następnie wykonana będzie gruntowna termomodernizacja z  montażem fotowoltaiki. Wymieniony będzie dach i kostka przed wjazdem do garaży – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Dodaje, że wykonany będzie również podjazd do budynku, a łazienki dostosowane zostaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. w 2022 roku druhowie z OSP w Nietulisku Dużym aż 60 razy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń, zajmując 6 miejsce wśród jednostek OSP z terenu powiatu ostrowieckiego. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Nie oszczędzamy na bezpieczeństwie, a takim naszym gminnym wojskiem są właśnie ochotnicze straże pożarne. Już w 2021 roku planowaliśmy remont remizy w Nietulisku Dużym. Na ten cel w naszym budżecie zabezpieczyliśmy 300 000 zł. Na szczęście nie wykonaliśmy wtedy tego remontu, mówię na szczęście, ponieważ wówczas dobudowalibyśmy tylko garaż do tego obiektu. Cierpliwość popłaca i czasami bardziej trzeba zaufać burmistrzowi. Szukaliśmy takiego programu, dzięki któremu będziemy mogli pokryć większość prac. Budynek jest leciwy, pokryty eternitem. Dzięki środkom z Polskiego Ładu mamy możliwość kompleksowej przebudowy całego obiektu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – mówi burmistrz.

Przypomina, że z budynku korzystają 3 instytucje: OSP Nietulisko Duże, Stowarzyszenie Nietulisko nad Świśliną i Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”. 

Burmistrz zaznacza, że remont remizy OSP w Nietulisku Dużym, to nie jedyne zadanie, na które gmina otrzymała środki w ramach Polskiego Ładu. 

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Artur Kowalik, właściciel Firmy Usługowo-Budowlanej z Ostrowca Św.
fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– W ramach pozyskanych  4, 5 miliony złotych z „Polskiego Ładu” zajęliśmy się dwoma obiektami: remizą OSP w Nietulisku Dużym i budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Jeżeli chodzi o urząd, to czeka nas kompleksowa termomodernizacja i montaż fotowoltaiki ok. 50 kW, wymiana oświetlenia na ledowe i starego kotła na kocioł gazowy. Planujemy również aranżację terenu od frontu budynku na całej jego długości od ulicy Warszawskiej. Poprawią się dzięki temu warunki ekologiczne i ekonomiczne  – podsumowuje Lech Łodej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this