Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Trwa śledztwo prokuratorskie w sprawie Jarosława Górczyńskiego! Kiedy finał sprawy?

Wciąż trwa śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Skarżysku-Kamiennej przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydentowi miasta Ostrowca Świętokrzyskiego , podejrzanemu m.in. o to, że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego. Czy działania prokuratorskie zakończą się skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrowca Św.? Wygląda na to, że na decyzję prokuratora przyjdzie nam jeszcze poczekać.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Musimy pobrać jeszcze kilka dokumentów. Powinno to nastąpić w przeciągu góra dwóch tygodni. Będziemy zasięgać opinii uzupełniającej, na chwile obecną nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy otrzymamy tę opinię. Natomiast do końca marca powinna się rozstrzygnąć kwestia tego, że wyślemy do opinii uzupełniającej – tłumaczy Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 146.2018 przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu podejrzanemu o m. in. o to, że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego.

W toku śledztwa – dotyczącego postępowań przetargowych w sprawie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski – zebrano obszerny materiał dowodowy w postaci przede wszystkim dokumentacji przetargowej, zeznań świadków oraz opinii biegłego z zakresu zamówień publicznych.

Materiał ten dał podstawę do przedstawienia 20 lipca 2018 r. Jarosławowi Górczyńskiemu – pełniącemu funkcję Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – zarzutu związanego z przekroczeniem uprawnień w związku z bezpodstawnym unieważnieniem w 2016 r. dwóch postępowań przetargowych i odrzuceniem złożonych w nich prawidłowych ofert, złożeniem fałszywego oświadczenia co do okoliczności mającej znaczenie prawne, tj. w przedmiocie braku istnienia okoliczności wykluczających go od rozstrzygania w tej kwestii, a następnie podjęcie decyzji o wyborze ofert z wolnej ręki w obu w/w postępowaniach.

Skutkowało to wyborem oferty o 1.884.010,49 zł droższej od bezpodstawnie wykluczonej oferty konkurencyjnego podmiotu.

Jarosław Górczyńki nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne z ustaleniami śledztwa.

Za zarzucany mu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this