Znajdź nas na

FAKTY

Trwają prace remontowe w ostrowieckim szpitalu!

Odnowione podłogi, odświeżony korytarza, a także wymiana oświetlenia to część prac remontowych , prowadzonych na oddziale ortopedii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Jak podczas konferencji prasowej, w środę, 9 grudnia poinformował Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., na oddziale utworzone zostanie także miejsce izolacji, którego dotychczas brakowało. Przed dyrekcją szpitala także remont klatki schodowej i holu.

Zdjęcie ilustracyjne.. Wnętrze ostrowieckiego szpitala fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w minioną środę, 9 grudnia, Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. poinformował o remoncie, jaki prowadzony jest na oddziale ortopedii. Koszt zadania to 16 tysięcy złotych,  z czego część środków to wsparcie z budżetu gminy Ostrowiec  Św. Pozostała kwota to budżet szpitala.  Wymienione zostanie oświetlenie, odnowiony korytarz, a także podłogi. 

–  W tej chwili robimy posadzkę na korytarzu i zamierzamy przerobić jedno z pomieszczeń na pomieszczenie izolacyjne. Takiego pomieszczenia izolacyjnego ortopedia nie ma, a przecież i tam covidowi pacjenci też się zdarzają. Żeby covid się nie rozprzestrzeniał na cały oddział, jedno pomieszczenie poświęcimy na ten cel właśnie – wyjaśniał Andrzej Gruza. 

Wyremontowane zostanie także hol główny szpitala, a także klatka schodowa, od parteru do ostatniego piętra. To niezbędna modernizacja,  prace malarsko-budowlane nie są wykonywane w takich obiektach zbyt często.

–  W tej chwili ogłosiliśmy przetarg, czekamy na jego rozstrzygnięcie. Myślę, że jeszcze parę dni poczekamy, wyłonimy wykonawcę i zaczniemy ten remont – dodał  Andrzej Gruza. 

Przypomnijmy, że środki na remont holu głównego w ostrowieckim szpitalu przekazane zostały w formie dotacji celowej w oparciu uchwały Rady Miasta Ostrowca Św. z 13 października 2020 roku i wynosiły 100 000 zł. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this