Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

Środki na dofinansowanie kształcenia zawodowego, upominki dla dzieci z Ukrainy i Targi Slow Life, czyli tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Świętokrzyskie przyspiesza w wykorzystaniu środków unijnych. Podsumowano realizację Europejskiego Funduszu Społecznego w regionie.

Podpisano kolejne umowy na dofinansowanie kształcenia zawodowego, wsparcie niepełnosprawnych i seniorów. Skorzysta z niego ponad 1200 osób.

Ubrania i sprzęt sportowy trafią do dzieci z Ukrainy, których rodziny ucierpiały podczas działań wojennych. Samorząd województwa ufundował również tablety i książki oraz polskie flagi dla organizacji polonijnych.

Z udziałem przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia i członka Zarządu Mariusza Goska obradowało Świętokrzyskie Porozumienie Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Rozpoczęły się Targi Produktów Ekologicznych, Zdrowia i Urody, Turystyki Wiejskiej i Aktywnej – Slow Life;

Gośćmi samorządu województwa jest delegacja austriackiej Styrii oraz przedstawiciele kraju żylińskiego na Słowacji.

Liczne walory turystyczne swojego kraju: parki narodowe, uzdrowiska z wodami leczniczymi, ośrodki narciarskie, czy strefy wypoczynku promował dziś Peter Dobes podczas spotkania, w którym uczestniczyli Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku, Andrzej Bętkowski – marszałek województwa, Renata Janik – wicemarszałek oraz Marcin Piętak – prezes ROT WŚ. Przedstawiciel regionu słowackiego zadeklarował chęć stworzenia sprzyjających warunków do współpracy z naszym województwem, na którą bardzo liczy.
– Ze Słowacją łączy nas nie tylko bliskość geograficzna, ale też pokrewne języki, tradycje – mówił podczas spotkania Andrzej Bętkowski marszałek województwa. Wyraził również zadowolenie z obecności delegacji słowackiej podczas turystycznej imprezy wystawienniczej.

Kraj Żyliński prezentuje się podczas rozpoczynających się w Kielcach XI Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego uruchomił nowoczesne laboratorium, umożliwiające prowadzenie szkoleń z zakresu radioterapii.

Zdolni, niezamożni uczniowie z terenów wiejskich województwa świętokrzyskiego otrzymali stypendia im. Andrzeja Radka.

W tym roku były trzy stypendystki, wszystkie z małych miejscowości w gminie Oksa. Patrycja Łuszczek studiuje medycynę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Ma wysoką średnią, w wakacje była wolontariuszką w ośrodku dla dzieci z autyzmem. Patrycja Waluśkiewicz uczy się w liceum w Krakowie. Wśród jej sukcesów jest m. in. zdobycie I miejsca w konkursie organizowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, udziela się również w akcjach charytatywnych. Magdalena Waluśkiewicz to również uczennica krakowskiego liceum osiągająca bardzo dobre wyniki w nauce i sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych.

– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, taka pomoc na pewno się przyda i pozwoli trochę odciążyć rodziców – mówi Patrycja Waluśkiewicz.

Stypendystkom pogratulował członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek.

– Gratuluję również rodzicom i nauczycielom, a także Towarzystwu im. Stefana Żeromskiego, które prowadzi tak cenną inicjatywę. Życzę kolejnych sukcesów i osiągnięć – mówił Mariusz Gosek.

– Zachęcajcie swoich kolegów, żeby się uczyli, bo tylko nauka i pasja rozwijają świat – przyłączyła się do gratulacji Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto wystawę „Strach”, prezentującą akustyczne ukazanie ludzkich emocji.

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w filmowym skrócie!

👉 Świętokrzyskie przyspiesza w wykorzystaniu środków unijnych. Podsumowano realizację Europejskiego Funduszu Społecznego w regionie;👉 Podpisano kolejne umowy na dofinansowanie kształcenia zawodowego, wsparcie niepełnosprawnych i seniorów. Skorzysta z niego ponad 1200 osób; 👉 Ubrania i sprzęt sportowy trafią do dzieci z Ukrainy, których rodziny ucierpiały podczas działań wojennych. Samorząd województwa ufundował również tablety i książki oraz polskie flagi dla organizacji polonijnych;👉 Z udziałem przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia i członka Zarządu Mariusza Goska obradowało Świętokrzyskie Porozumienie Kombatantów i Osób Represjonowanych;👉 Rozpoczęły się Targi Produktów Ekologicznych, Zdrowia i Urody, Turystyki Wiejskiej i Aktywnej – Slow Life;👉 Gośćmi samorządu województwa jest delegacja austriackiej Styrii oraz przedstawiciele kraju żylińskiego na Słowacji;👉 Uniwersytet Jana Kochanowskiego uruchomił nowoczesne laboratorium, umożliwiające prowadzenie szkoleń z zakresu radioterapii;👉 Zdolni, niezamożni uczniowie z terenów wiejskich województwa świętokrzyskiego otrzymali stypendia im. Andrzeja Radka;👉 W Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto wystawę „Strach”, prezentującą akustyczne ukazanie ludzkich emocji.

Opublikowany przez Naostro.info Sobota, 30 listopada 2019

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this