Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

Od posiedzenia Zespołu Świętokrzyskiego 2030+ po rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sobkowie. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w filmowym skrócie!

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Świętokrzyskiego 2030+ ds. opracowania Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk, m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy oraz reprezentanci organizacji pozarządowych i uczelni wyższych. Jednym z gości był prezes zarządu Głównego Urzędu Miar – Radosław Wiśniewski, który zapoznał zgromadzonych z obecnym stanem prac nad utworzeniem w Kielcach nowoczesnego kampusu laboratoryjnego. W grudniu inwestycja powinna otrzymać pozwolenie na budowę, zaraz potem zostanie ogłoszony przetarg na jej realizację. Zgodnie z planami pierwsze laboratoria mają ruszyć w 2023 r. To ogromne przedsięwzięcie, współfinansowane ze środków unijnych i realizowanie przez GUM wspólnie z Politechniką Świętokrzyską, doskonale wpisuje się cele strategiczne opracowywanej właśnie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. Temu dokumentowi oraz wynikom niedawnych warsztatów grup roboczych, opracowujących strategię, poświęcone było poniedziałkowe spotkanie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Marii Majewskiej rozpoczął swoją działalność pierwszego września 2009 roku. Placówka mieści się przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach i jest ośrodkiem dziennej pomocy dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat, dotkniętych upośledzeniem umysłowym.

– Renoma ośrodka zbudowana jest na bardzo mocnych fundamentach – wysokich kompetencjach, profesjonalizmie, zaangażowaniu pracowników, ale przede wszystkim bogatej ofercie edukacyjnej i terapeutycznej – zaznaczyła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda.

Gratulacje oraz słowa uznania za pracę całego zespołu przekazała także wicemarszałek Renata Janik.

– Dziękuję za waszą aktywność i determinację w pracy na rzecz drugiej osoby – kochanej, ale bardzo potrzebującej. Dziękuję również wspaniałym rodzicom. Swoją troską i zaangażowaniem każdego dnia walczycie o lepszą przyszłość dla swoich dzieci –  podkreśliła.

Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z ośrodkiem oraz jego zasłużeni pracownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Symboliczne serca odebrali między innymi senator Krzysztof Słoń, wicemarszałek Renata Janik, wojewoda Zbigniew Koniusz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Henryk Milcarz oraz przedstawiciele MOPR i PFRON.

– OREW to miejsce, które kilkanaście lat temu było niewyobrażalne, a dziś jednoczy, daje szansę i nadzieję – podsumował senator Krzysztof Słoń.

Organem założycielskim placówki jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.


fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podpisano umowy na unijne dofinansowanie czterech projektów społecznych. Łącznie to ponad 3,4 miliona złotych na nowe miejsca w żłobkach, klubach seniora i świetlicach środowiskowych.

Muzeum Narodowe w Kielcach przedstawiło plany na najbliższe tygodnie. 26 listopada odbędzie się konferencja – Muzeoterapia oraz otwarcie wystawy Strach;

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego uczestniczył w forum wójtów, burmistrzów i prezydentów Małopolski, które odbyło się w Solcu Zdroju;

W ramach przypadającego 21 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia, w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad i badań.

Ponad 800 świętokrzyskich uczniów wzięło udział w 7. Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Gościem gali podsumowującej rywalizację był marszałek Andrzej Bętkowski. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Myśli Obywatelskiej i Patriotycznej w Kielcach.

Dyktando Niepodległościowe to projekt edukacyjny, w ramach którego tradycyjna rywalizacja staje się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Organizatorami konkursu są: Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie.

W tym roku w dyktandzie udział wzięło sześć województw. Po raz pierwszy wśród piszących byli uczniowie z województwa świętokrzyskiego. Partnerem i koordynatorem wydarzenia w regionie był Zespół Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował marszałek województwa świętokrzyskiego.

– Cieszę się, że młodzież szkolna świętokrzyskich szkół tak licznie wzięła udział w siódmej edycji dyktanda. Gratuluję wszystkim laureatom i wyróżnionym, za to, że wykazali się nie tylko umiejętnościami ortograficznymi, ale również znajomością historii naszego państwa. Dziękuję organizatorom i nauczycielom za zaangażowanie oraz gospodarzowi tego miejsca Rafałowi Nowakowi, dyrektorowi Wzgórza Zamkowego, że finał konkursu odbywa się właśnie tutaj – podkreślał marszałek Andrzej Bętkowski.

Spośród 156 finalistów wyłoniono 24 laureatów i 20 wyróżnionych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Sobkowie oddano do użytku rozbudowaną oczyszczalnię ścieków. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;

Rozbudowa oczyszczalni ścieków została zrealizowana w ramach projektu pn. “Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Sobków”. Został on objęty wparciem finansowym w wyniku konkursu w ramach działania “Gospodarka wodno-ściekowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Wartość całego projektu wyniosła ponad 6 mln zł, wysokość dofinansowania ze środków RPO to blisko 3 800 tys. zł, co stanowi 80 procent wartości wydatków kwalifikowanych. Wykonawcą prac dotyczących rozbudowy i modernizacji obiektu była firma Stalbudom z Warszawy.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W ramach Dni Ekonomii Społecznej studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej wzięli udział w debacie oksfordzkiej nt, rozwoju ekonomii społecznej w regionie.

Od posiedzenia Zespołu Świętokrzyskiego 2030+ po rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sobkowie. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w filmowym skrócie!

Od posiedzenia Zespołu Świętokrzyskiego 2030+ po rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sobkowie. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w filmowym skrócie!👉 Odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Świętokrzyskiego 2030+ ds. opracowania Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego;👉 Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy imienia Marii Majewskiej w Kielcach świętował 10-lecie działalności. Gościem honorowym była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda;👉 Podpisano umowy na unijne dofinansowanie czterech projektów społecznych. Łącznie to ponad 3,4 miliona złotych na nowe miejsca w żłobkach, klubach seniora i świetlicach środowiskowych;👉 Muzeum Narodowe w Kielcach przedstawiło plany na najbliższe tygodnie. 26 listopada odbędzie się konferencja – Muzeoterapia oraz otwarcie wystawy Strach; 👉 Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego uczestniczył w forum wójtów, burmistrzów i prezydentów Małopolski, które odbyło się w Solcu Zdroju; 👉 W ramach przypadającego 21 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad i badań; 👉 Ponad 800 świętokrzyskich uczniów wzięło udział w 7. Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Zwycięzcom gratulował marszałek Andrzej Bętkowski;👉 W Sobkowie oddano do użytku rozbudowaną oczyszczalnię ścieków. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;👉 W ramach Dni Ekonomii Społecznej studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej wzięli udział w debacie oksfordzkiej nt, rozwoju ekonomii społecznej w regionie.

Opublikowany przez Naostro.info Sobota, 23 listopada 2019

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this