Znajdź nas na

FAKTY

Uczniowie szkoły w Wymysłowie zamiast „pod chmurką”, ćwiczyć będą w nowoczesnej sali gimnastycznej!

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie już wkrótce zyskają nowoczesną salę gimnastyczną. Jak wyjaśnia Artur Kowalik, właściciel Firmy Usługowo-Budowlanej z Ostrowca Świętokrzyskim, wykonawca inwestycji, trwają ostatnie prace wykończeniowe. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace ziemne, a wokół budynku położona zostanie kostka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt oddany zostanie do użytku już w październiku.

Od lewej: Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Bożena Wijata, dyrektor PSP w Wymysłowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sala gimnastyczna i świetlica wiejska to jedne z największych marzeń uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie i  mieszkańców tego sołectwa, położonego w gminie Kunów. Warto dodać, że do szkoły uczęszczają uczniowie trzech gmin: z Bodzechowa, z Ostrowca Św. i z gminy Kunów. 

Bożena Wijata, dyrektor PSP w Wymysłowie przypomina, że dotychczas uczniowie na lekcje wychowania fizycznego musieli jeździć do sąsiedniej placówki – w Janiku. Dzięki wsparciu gminy i zrozumieniu  burmistrza, wkrótce się to zmieni.  

– Cieszą się dzieci, cieszą się mieszkańcy, ale również nauczyciele i pracownicy, cieszę się i ja, jako dyrektor tej placówki. Znacznie poprawi się nam funkcjonowanie tego obiektu i nauka. To dobrze, że sala giimnastyczna będzie tak duża. Niestety aktualnie dzieci albo trenują pod chmurką, gdy pozwala na to pogoda, albo korzystają z sali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli korzystać z tej sali – wyjaśnia dyrektor.

Dodaje, że zmieni się też jakość szkolnych akademii, przedstawień czy zebrań z rodzicami. Te, które organizowane były dotychczas odbywały się na wąskim szkolnym korytarzu.  

– Myślę, że ten budynek wykorzystamy na maksa – dodaje dyrektor.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Wymysłowie nie ma kościoła, nie ma również remizy strażackiej, w której mieszkańcy mogliby się spotykać. Jedynym miejscem spotkań jest szkoła i teren do niej przylegający. Tu organizowane są spotkania integracyjne, zabawy, festyny. To  serce i  centrum miejscowości. Dzięki nowej świetlicy wiejskiej mieszkańcy zyskają nowe miejsce spotkań.

– Cieszę się, że budynek już wkrótce zostanie oddany do użytku. Chyba jeszcze bardziej cieszą się dzieci, uczęszczające do szkoły w Wymysłowie i mieszkańcy tego sołectwa. Mieszkańcy, którzy patrzą z niedowierzaniem jak szybko ten obiekt powstaje i że już są szanse, aby w październiku oddany był do użytku. Marzenia się spełniają – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.  

Koszt inwestycji to 1 300 000 zł, z czego 500 000 zł pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

– Budynek mamy już zakończony. Dach został położony. Teraz zakładamy obróbki i śniegołapy. Mamy zrobione ogrzewanie podłogowe. Zaczęliśmy wykonywać wylewki miksokretem. Część sanitariatów jest już gotowa. Położyliśmy glazurę. Mamy już przyszykowane tynki do malowania. Dziś zakończymy  prace związane z elewacją. Rozbierzemy rusztowanie. W przeciągu tygodni ułożymy kostkę wokół świetlicy. Świetlica powinna być gotowa już w październiku – wyjaśnia Artur Kowalik, właściciel Firmy Usługowo-Budowlanej z Ostrowca Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie przypomina, że  powierzchnia budynku wyniesie 300 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim: sala gimnastyczna, która będzie miała ok. 140 metrów kwadratowych, do tego dwie mniejsze salki po ok. 35 metrów kwadratowych, trzy łazienki: damska, męska i  przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, szatnia, pomieszczenia gospodarcze i kotłownia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this