Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ukradli biżuterię wartą 16 tys. zł!

Kosztowna biżuteria, jaką latami gromadziła 73-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego padła łupem dwóch złodziei, podających się za pracowników wodociągów. Do zdarzenia doszło wczoraj, w godzinach przedpołudniowych. Trwają poszukiwania mężczyzn.

naOSTRO.info

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych do mieszkania 73-latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów.

Poinformował kobietę, o awarii i zapewnił, że musi sprawdzić, w którym miejscu do niej doszło. Oświadczył także, że za chwilę przyjdzie jego kolega, aby spisać protokół. Po chwili do mieszkania przybył drugi mężczyzna i kazał kobiecie odkręcać i zakręcać wodę w kranie, aby sprawdzić rzekomą awarię.

Jak oświadczyła kobieta żaden z mężczyzn nie posiadał odzieży świadczącej o tym, że pracuje w firmie wodociągowej, tylko normalne kurtki i spodnie.

Po wyjściu mężczyzn z domu, kobieta stwierdziła, że z szuflady zginęła jej złota biżuteria, którą gromadziła latami, o przybliżonej wartości około 16 tysięcy złotych. Wtedy to kobieta zorientowała się, że została wprowadzona w błąd, co do zamiarów mężczyzn przebywających wcześniej w jej domu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim jest to pierwszy w tym roku przypadek kradzieży, gdy złodzieje podają się za pracowników firmy usługowej.

– Za tego typu czyn grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Beata Grubner p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this