Znajdź nas na

FAKTY

Ulica Henryka Sienkiewicza doczeka się remontu! Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia!

Ulica Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez kierowców traktów komunikacyjnych. O tym, że pełna jest dziur i nierówności pisaliśmy wielokrotnie. Wiedzą o tym doskonale kierowcy poruszający się nią do pracy, odwożący dzieci do szkół, czy przemieszczający się do ostrowieckiego szpitala. O remont ulicy w swojej interpelacji apelował m.in. Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. Wygląda na to, że jedna z bardziej malowniczych ulic w Ostrowcu Św. nareszcie doczeka się remontu. Pomogą środki rządowe.

Ulica Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

25 września 2020 roku informowaliśmy o interpelacji Pawła Walesica, radnego powiatowego, który w imieniu kierowców i mieszkańców apelował o remont ulicy Henryka Sienkiewicza w jednej ze swoich interpelacji. Pisaliśmy o tym tutaj: 

Ulica Henryka Sienkiewicza pełna jest dziur i kolein. Po deszczu tworzą się na niej kałuże, które nie ułatwiają poruszania się tą częścią miasta.  Po latach oczekiwań kierowców i mieszkańców, doczeka się remontu.

– Mam zaszczyt i przywilej poinformować dzisiaj za państwa pośrednictwem o dwóch zadaniach, które chcemy w Ostrowcu Św., zrealizować. Ulicy Sienkiewicza nie trzeba przedstawiać nikomu, kto mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim, kto w naszym mieście przebywa. To jest kiedyś brawurowo, odważnie zaprojektowana ulica z pięknym pasem zieleni, z drzewostanem. Ulica, która jest jednym z takich głównych ciągów spacerowych, ze względu na szkoły, szkoły podstawowe, szkoły średnie, przychodnie, obiekty aktywności obywatelskiej, centrum. Ulica reprezentacyjna w Ostrowcu Św.  I dzisiaj mamy przyjemność z panem Radosławem Malcem, właścicielem firmy Drogbud podpisać umowę na kompleksowy remont tej ulicy – mówił podczas czwartkowej (12 grudnia) konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Dodał, że remont będzie obejmował wiele kwestii. Najważniejszą z nich jest wymiana nawierzchni na nawierzchnię SMA (mieszankę mastyksowo-grysową). 

ul. Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Października 2022 r.
fot. Marzena Gołębiowska

–  Siedmiometrowa jezdnia, wymiana krawężników, wymiana chodnika, budowa ścieżki rowerowej dwumetrowej, wydzielonej, do tego przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia, przebudowa zjazdów. Zadanie duże, bo zadanie na kwotę 8 686 338 zł. To jest prawie 9 mln zł, które miasto zainwestuje w tę ulicę – mówił Jarosław Górczyński.

Remont obejmie odcinek o długości ponad 800 metrów od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Adama Mickiewicza. Ulica przygotowana będzie na zwiększony przypływ ruchu. 

Jak zaznaczył prezydent w ramach zadania wymieniona będzie zieleń miejska. Nie ucierpią natomiast starodrzewy, co pozwoli na zachowanie charakteru tego ciągu komunikacyjnego.  Jarosław Górczyński mówił również o kompleksowym podejściu do remontu. 

– I to jest ukłon w stronę naszych mieszkanek, naszych mieszkańców, bo zieleń to jest dbałość też i o estetykę, to jest też dbałość o ochronę środowiska i my musimy coraz bardziej zwracać uwagę, że nie tylko drogi, ale i ta część wspólna, ta część związana właśnie z ochroną środowiska, właśnie z uświadamianiem, że to środowisko jest ważne dla wszystkich i to jest taka dedykacja dla wszystkich, którzy o to środowisko dbają, a mamy coraz więcej osób, które zwracają na to dużą uwagę – dodał Jarosław Górczyński. Podkreślał również że projektanci zadbali o to, aby zachować miejski charakter ulicy i jej reprezentatywność. 

Prace na remontowe powinny rozpocząć się wczesną wiosną (w marcu lub kwietniu). 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this