Znajdź nas na

FAKTY

Ulica Słowackiego w Kunowie w nowym standardzie! Skończą się podtopienia i omijanie kałuż!

O ulicy Słowackiego w Kunowie jeszcze przed remontem mieszkańcy mówili, że jest pełna dziur i nierówności. Dziś zachęca do spacerów, a kierowcy nie muszą martwić się o zawieszenie swoich aut. Bezpiecznie czują się także mieszkańcy przylegających do drogi posesji, które podtapiane były przez zalegającą na jezdni wodę. – Kunów wciąż zmienia się na lepsze. Mam nadzieję, że ulica Słowackiego na długie lata posłuży mieszkańcom tej części naszego miasta – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Szczerze mówiąc wcześniej ta droga najlepiej nie wyglądała. Była zniszczona i dziurawa. Dzieci, gdy chodziły tędy do szkoły, mogły się przewrócić, a o zniszczeniu butów nie wspomnę. Nie było za ciekawie. Po deszczu ciężko było przejść tędy suchą stopą. Rowerzyści niszczyli opony, kierowcy narzekali na uszkodzenia aut. Teraz mamy drogę z prawdziwego zdarzenia. Na pewno będziemy korzystać z niej w czasie spacerów. Mamy odwodnienie, czyli skończy się błoto i kałuże. Jest super – mówi Aneta Budzeń, która od 30 lat mieszka w Kunowie.

Anna Buczkowska, która mieszka w pobliżu ulicy Słowackiego dodaje, że jest to kolejny zakątek gminy, który całkowicie inaczej wygląda niż ten, który zapamiętała z dzieciństwa.  

Poświęcenia drogi dokonał ksiądz Robert Utnik
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ulica Słowackiego już po remoncie, ulica Prosta za chwilkę również zostanie oddana do użytku. Gmina Kunów zmienia swoje oblicze.  Ulicą Słowackiego jeżdżę nie tylko na rowerze, ale i na rolkach. Piękna sprawa.  Pod rekreację ta nowa nawierzchnia jezdni nadaje się doskonale. Okolica jest spokojna, a droga może zaprowadzić nas aż do naszego zielonego skwerku przy Langiewicza. Wieczorami widzę mnóstwo spacerowiczów – wyjaśnia.

Dariusz Różalski, radny Rady Miejskiej w Kunowie przypomina natomiast, że przed remontem na jezdni zbierała się woda, która wlewała się na pobliskie posesje. 

– Droga nie była zbyt piękna. Nawierzchnia była bardzo popękana. Nie było pobocza. Teraz mamy odwodnienia i mieszkańcy mogą już spać spokojnie – dodaje. 

Wykonawcą inwestycji była lokalna firma Mobis. Sławomir Zieliński, prezes przedsiębiorstwa  tłumaczy, że na 600 metrowym odcinku wykonana została kanalizacja burzowa, a także odtworzono zniszczoną nawierzchnię. 

– Mieszkańcy na remont ulicy, a przede wszystkim kanalizację deszczową czekali bardzo długo. Asfalt był, ale niestety był bardzo zniszczony. Woda spływająca z okolicznych pagórków podtapiała posesje. Kanalizacja deszczowa rozwiązała problem dla tego rejonu miasta. Dotyczy to ulicy Słowackiego, remontowanej ulicy Prostej, ulicy Krzywej i skweru przy ul. Langiewicza. Po obfitych opadach, część tego skwerku była podtapiana. Teraz powinno się to zmienić – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz Kunowa.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koszt całej inwestycji to 600 tysięcy złotych. Gmina pokryła go z własnych środków, ponieważ trudno byłoby uzyskać dofinansowanie na jego remont.

– Zależało nam na tym, aby prace skoordynować z remontem ulicy Prostej. Udało się. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z efektu – tłumaczy burmistrz.  

Remont ulicy Prostej potrwa jeszcze około miesiąc. To inwestycja, która dofinansowana została z Funduszu Dróg Samorządowych.  400 metrowy odcinek nie będzie już straszył kierowców, zmieni się także wygląd tej części miejscowości.

O remoncie ulicy Prostej pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this