Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

„Ulicą Traugutta nie da się dzisiaj przejechać”. Mieszkańcy alarmują – wyjaśniamy temat!

„Ulicą Traugutta nie da się dzisiaj przejechać” – takie sygnały od rana otrzymywaliśmy od naszych Czytelników z dolnej części Ostrowca Świętokrzyskiego Powód? Opady śniegu.

– Śniegu mnóstwo, ciężko było mi dojechać do pracy. Zatoczka autobusowa przy Traugutta też pozostawia wiele do życzenia – żaliła się jedna z Czytelniczek.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak udało się nam ustalić ulica Traugutta podlega pod Zarząd Dróg Wojewódzkich i znajduje się w trzecim standardzie odśnieżania dróg. Co oznacza to w praktyce?

Jezdnia odśnieżana jest na całej szerokości a posypywana na: skrzyżowaniach z drogami i koleją, odcinkach o pochyleniu >4%, przystankach autobusowych, innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.

Czas odśnieżania drogi nie może przekroczyć 6 godzin po ustaniu opadów. Na jezdni może wystąpić zajeżdżony śnieg, dopuszcza się występowanie lokalnie zasp i języków śnieżnych.

Zwalczanie śliskości zimowej prowadzonej na wyznaczonych miejscach nie może przekraczać 6 godzin od momentu stwierdzenia wystąpienia zjawiska ( np. gołoledź , szron , szadź ).

Dopuszcza się utrudnienia dla samochodów osobowych.

– Piaskarka jest już na terenie miasta. Ulica zostanie odśnieżana. Ulica Traugutta znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej 751, od ronda przy tzw. starej hucie – tłumaczy Krzysztof Mróz, kierownik Obwodu Dróg Wojewódzkich w Ćmielowie. – Mamy tzw. standardy odśnieżania dróg. Ulica Ttraugutta znajduje się w trzecim standardzie, dopiero po opadach śniegu wyjeżdżamy na ulice. Sypiemy je mieszanką piaskowo solną w odróżnieniu od dróg krajowych, gdzie sypie się tylko solą – mówi Krzysztof Mróz.

W ciągu drogi wojewódzkiej znajdują się także:

ul. Zygmuntówka, skrzyżowanie z ulicą Opatowską, do granic miasta pod wiadukt na Brezelię i dalej w kierunku Ożarowa, cały ciąg ulicy od ronda na ulicy Żabiej za wiaduktem, przez miasto, Aleja Trzeciego Maja, ul. Okólna, ul. Radwana i Bałtowska.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this