Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Umowa na budowę 9 domów socjalnych w Nietulisku Dużym – podpisana! To początek zmian tego miejsca!

Zgodnie z zapowiedziami Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy w Kunowie, umowa na budowę 9 domów socjalnych (18 mieszkań) została podpisana. Wartość inwestycji to ponad 3 miliony złotych. Co ważne, inwestycja dofinansowana jest z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat. – Nasze bociany rzeczywiście przynoszą szczęście. Cieszę się, bo już w 100 procentach zabezpieczymy potrzeby mieszkańców naszej gminy w tym zakresie. Zmieni się też wizerunek tego miejsca. A to nie koniec naszych placów – wyjaśnia Lech Łodej.

Umowa na budowę domków socjalnych w Nietulisku Dużym została podpisana. Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

To będzie jedna z większych inwestycji w budownictwo socjalne na terenie powiatu ostrowieckiego. Mowa o 9 domkach socjalnych, które do 30 listopada 2023 roku powinny powstać w Nietulisku Dużym. Umowa z wykonawcą, firmą DEKA z Iłży została podpisana wczoraj (wtorek, 19 lipca) w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. 

– Wczoraj przekazaliśmy także firmie plac budowy. Cieszę się, że udało się pozytywnie dla nas rozstrzygnąć ten przetarg, zwłaszcza, że ceny na rynku budowlanym niskie nie są – mówi Lech Łodej.

Przypomina, że docelowo powstanie 18 mieszkań, po dwa mieszkania o powierzchni 35 metrów kwadratowych w każdym z 9 domków. Zamieszkają w nich rodziny wielodzietne, a w jednym z domków również rodzina repatriantów ze Wschodu. Osiedle powstanie w okolicy drogi krajowej nr 9, vis a vis ruin po byłej walcowni.   

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– To inwestycja skierowana do najuboższych mieszkańców gminy, którzy potrzebują pomocy i wsparcia, aby „stanąć na nogi”. Oczywiście chcielibyśmy, aby w jednym z domków zamieszkały dwie rodziny repatriantów, których podania wpłynęły do naszej gminy.  W realizacji tego pomysłu wspierają mnie Jan Dziedziczak, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, a także poseł  Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki. Być może poprzez ministerstwo uda się nam odzyskać część wkładu własnego. Jednak czy tak będzie, pokaże czas. Najpierw muszą powstać mieszkania – wyjaśnia burmistrz.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

W przyszłości chcielibyśmy odrestaurować również dwa inne  domki, na które zwrócił nam uwagę konserwator zabytków. 

– Moglibyśmy wybudować między nimi jeszcze trzeci domek.  Wkomponował się w zabudowę, a przy okazji zmieniłaby się estetyka tego miejsca.  Teren zostanie zrekultywowany i będzie naszą wizytówką. Cieszę się, że pierwsze kroki już podjęliśmy – tłumaczy burmistrz.

Wartość inwestycji to 3 376 702,64 zł. Zadanie dofinansowane zostało z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat w wysokości 2 710826,55 zł (80 procent).

Jeden z domków socjalnych
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this