Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu! Trwa policyjna akcja „Znicz”!

Od 31 października 2019 roku od godziny 6.00 do 3 listopada 2019 roku, do godziny 0.00 policjanci z ostrowieckiej komendy w ramach akcji
„Znicz” będą prowadzić działania, których głównym celem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie cmentarzy na terenie powiatu ostrowieckiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W związku z dużym natężeniem ruchu w okresie Dnia Wszystkich Świętych policjanci z ostrowieckiej drogówki będą stale monitorować płynność ruchu pojazdów i w zależności od potrzeb będą ręcznie kierować ruchem w celu jego usprawnienia.

Celem działań będzie przede wszystkim zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwa podczas podróży oraz sprawnego poruszania się pojazdami w rejonie cmentarzy. W pobliżu nekropolii zostaną wprowadzone ograniczenia w zatrzymywaniu się i parkowaniu pojazdów.
Policjanci w ramach działań „Znicz ” będą współpracować z ostrowiecką Strażą Miejską, organizacją „STRZELEC” oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół w Solcu ad Wisłą. Wolontariusze będą udzielać pomocy osobom starszym w przemieszczaniu się po nekropoliach oraz we wskazywaniu wolnych miejsc parkingowych.

Na jakie utrudnienia muszą przygotować się kierowcy?

W rejonie cmentarza przy ulicy Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Takie same zakazy w dniach od 30 października do 5 listopada będą także obowiązywały na ul. Długiej i Granicznej.

Mundurowi apelują do mieszkańców powiatu o stosowanie się do zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza oraz o rozwagę podczas prowadzenia pojazdów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this