Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Uwierzyła fałszywej policjantce! Straciła 40 000 zł i biżuterię!

Pomimo ciągle trwającej kampanii informacyjnej oraz współpracy z mediami nadal zdarzają się sytuacje, kiedy seniorzy dają wiarę oszustom. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. Wczoraj (wtorek, 25 stycznia) przestępcom podającym się za policjantów uwierzyła 82-letnia mieszkanka Kielc. Za swoją łatwowierność zapłaciła utratą pieniędzy oraz biżuterii.

Zdjęcie ilustracyjne The Stocks

Wczoraj (wtorek, 25 stycznia), po godzinie 19.00 do mieszkanki Kielc zadzwoniły nieznane kobiety, które podawały się za policjantkę i córkę pokrzywdzonej. Kobieta podająca się za policjantkę poinformowała 82-latkę, że jej córka spowodowała wypadek i potrąciła 76-latkę na przejściu dla pieszych. Następnie telefon „przejęła” kobieta podająca się za córkę i poinformowała, że aby załatwić sprawę polubownie potrzebne są pieniądze. Co ciekawe, po gotówkę miał się zgłosić „funkcjonariusz policji” z Kielc, który po niedługim czasie zapukał do drzwi kobiety. 82-latka tego wieczoru straciła blisko 40 000 zł i biżuterię.

Po wszystkim kobieta przyznała, że wiedziała o takich metodach oszustw, jednak zmanipulowana przez przestępców przypomniała sobie o nich dopiero po fakcie.

Policjanci po raz kolejny przypominają: prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania,   nie pytają o posiadane pieniądze, w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy niezwłocznie rozłączyć się (odłożyć słuchawkę) i zadzwonić na numer alarmowy 112, w przypadku, gdy już przelaliśmy pieniądze albo podaliśmy dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this