Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W 2021 r. nie przestawimy zegarków?

Zmiana czasu z zimowego na letni, a później z letniego na zimowy, jednych denerwuje dla innych jest normą. Wygląda na to, że od 2021 roku „przejdzie do lamusa”. Parlament Europejski zagłosował bowiem za zniesieniem zmiany czasu w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Teraz rozpoczną się negocjacje w tej sprawie.

naOSTRO.infoZa zniesieniem zmiany czasu opowiedziało się 410 europosłów, przeciwnych było 192 polityków, a 51 wstrzymało się od głosu.
Państwa członkowskie będą mogły zadecydować, który czas – letni czy zimowy – wprowadzą na swoim terytorium. Państwa, które chcą pozostać przy czasie letnim wskazówki zegarków po raz ostatni przesuną w marcu 2021 roku. te które opowiadają się za czasem zimowym – w październiku 2021 roku. O swojej decyzji muszą poinformować Komisję Europejską do kwietnia 2020 roku.


Przypominamy, że w 2019 roku zmiana czasu z zimowego (astronomicznego) na letni nastąpi już podczas najbliższego weekendu, w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Wskazania zegarów przesuniemy z godziny 2.00 na 3.00 w nocy.
Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this