Znajdź nas na

FAKTY

W akcję „Zaszczep się na majówkę” włączył się także Wojewoda Świętokrzyski!

Trwa rozpoczęta w sobotę, 1 maja akcja „Zaszczep się na majówkę”. W mobilnym punkcie przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach przez trzy dni będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Dziś (niedziela, 2 maja) w akcję szczepień włączył się Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski, który wspomógł zespół medyczny. Mobilny punkt szczepień będzie czynny także jutro (3 maja) w godzinach od 10.00 do 16.00.

W akcję „Zaszczep się w majówkę” włączył się Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Ogólnopolska akcja „Zaszczep się na majówkę”,  to rządowa inicjatywa umożliwiająca przyjęcie – od 1 do 3 maja – szczepionki w mobilnych punktach do szczepień powszechnych. Zostaną one przygotowane we wszystkich 16 województwach. W Kielcach do dyspozycji będzie 2,5 tys. szczepionek.

– „Zaszczep się w majówkę”, to hasło, za którym kryją się konkretne plany wykonania szczepień przeciwko COVID-19. Nasza walka z pandemią przybrała nowy wymiar, próbujemy z nią czynnie walczyć. Nie poddajemy się, wręcz przeciwnie: uzyskujemy w tej walce przewagę, o czym świadczy fakt, że liczba zakażeń systematycznie spada. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom jest umieszczenie tego właśnie mobilnego punktu szczepień, dla którego dostaniemy szczepionki dla dwóch i pół tysiąca osób – mówił Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. 

Przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, mimo niesprzyjającej aury, chętnych do zaszczepienia się nie brakowało
fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Znajdujący się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach punkt szczepień uruchomiony został 1 maja i czynny będzie do 3 maja, w godzinach od 10.00 do 16.00. 1 i 2 maja zaszczepić się mogły osoby w wieku 36 lat i starsze, a 3 maja – osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę będą mogły otrzymać szczepionkę również osoby powyżej 30  roku życia, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Aby otrzymać szczepionkę, wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie i poczekać na swoją kolej. Posiadając e-skierowanie, nie trzeba nigdzie się rejestrować. Majówkowe punkty dysponują jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Personel medyczny odpowie na pytania związane ze szczepieniem wektorowym. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i odpowiednio przeszkolone, a przed zabiegiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski
fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Dziś (niedziela, 2 maja) w akcję szczepień włączył się Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski,  który wspomógł zespół medyczny. Mobilny punkt szczepień będzie czynny także jutro (3 maja) w godzinach od 10.00 do 16.00.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this