Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W ciągu trzech dni przyjęto 20 osób! Spore zainteresowanie poradnią ortopedyczną przy ostrowieckim ZOZ-ie!

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. formalnie działa od 1 listopada, jednak pierwszym dniem roboczym był 4 listopada. Pierwsi pacjenci trafili do niej 22 listopada. W ciągu trzech dni roboczych udało się przyjąć 20 osób. Chętnych jest sporo. Jak podkreśla Agata Śląszkiewicz, kierownik sekcji controlingu przy ostrowieckim ZOZ-ie, przed nami sezon jesienno-zimowy, który obfituje w nagłe urazy i złamania.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Chociaż oficjalnie pierwszych pacjentów przyjęto 22 listopada, poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zaczęła funkcjonować od 4 listopada.

– Poradnia miała zacząć działać wcześniej, był konkurs kilka miesięcy temu, ale jeszcze w tamtym momencie nie spełniono warunków i musiał być unieważniony. W związku z tym później ogłosiliśmy drugi konkurs, udało się spełnić wszystkie warunki, jego rozstrzygnięcie nastąpiło w październiku i tak poradnia zaczęła oficjalnie funkcjonować od 1 listopada – przypomina Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach.

Pełną parą ruszyła 4 listopada.

– Obecna była bowiem pielęgniarka, która zapisywała pacjentów. Lekarz przyjmuje od 22 listopada. Od tego czasu, pojawili się u nas pierwsi pacjenci – przyznaje Agata Śląszkiewicz.

Jest to trzecia poradnia ortopedyczna na terenie Ostrowca Św. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę duże, a zainteresowanie ze strony pacjentów jest spore. Tym bardziej, że poradnie ortopedyczne nie tylko w powiecie ostrowieckim, ale i całej Polsce przechodzą oblężenie. Niestety, aby dostać się do lekarza trzeba czasami uzbroić się w cierpliwość i odstać swoje w kolejce.

– Bardzo się cieszymy, że ta poradnia funkcjonuje, tym bardziej, że Ostrowiec Św. jest drugim miastem po Kielcach, jeśli chodzi o wielkość, o liczbę mieszkańców, więc naprawdę jest bardzo potrzebna. Zależało nam bardzo, żeby ta poradnia na terenie powiatu ostrowieckiego działała – dodaje Beata Szczepanek.

Poradnia przyszpitalna obsłużyła już ponad dwudziestu pacjentów. Kwota kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia to 9, 5 tysiąca zł na dwa miesiące. Daje to możliwość przyjęcia około 130, 150 pacjentów w miesiącu, a tych naprawdę zgłasza się sporo.

– Także u nas w szpitalu w Ostrowcu Św. poradnia ortopedyczna cieszy się dużym zainteresowaniem. Osoby w przypadkach nagłych są przyjmowane na bieżąco. Osoby, które mogą poczekać, bo świadczy o tym ich jednostka chorobowa i stan zdrowia na to pozwala, są zapisywane w kolejce, bo niestety kontrakt jest taki, a nie inny – dodaje Agata Śląszkiewicz.

Poradnia czynna jest w poniedziałek od 10.00 do 14.00, wtorek, od 14.00 do 18.00 i piątki od 9.00 do 13.00. Rejestracja do poradni odbywa się w czasie pracy poradni telefonicznie ( 41 26 13 456), można też zgłaszać się osobiście. Niestety są kolejki, tym bardziej, że zbliża się sezon jesienno-zimowy, więc na pewno pacjentów ubywać nie będzie.

– Umowa z NFZ-em jest podpisana do końca roku, ale w grudniu Narodowy Fundusz Zdrowia najprawdopodobniej będzie aneksował wszystkie umowy, także liczymy na to, że otrzymamy kontrakt także na następny rok. Czy to będzie ta sama kwota, czy ulegnie ona zwiększeniu w tej chwili trudno powiedzieć – wyjaśnia Agata Śląszkiewicz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this