Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Kunów ruszyła dystrybucja węgla po preferencyjnych cenach!

Węgiel po preferencyjnych cenach „dotarł” już do gminy Kunów i od poniedziałku (12 grudnia) dowożony jest do mieszkańców. Cena za tonę wraz z transportem wynosi 1780 zł.

Źródło: Pixabay

– Sprzedaż węgla rozpoczęliśmy 12 grudnia. Korzystamy z usług składu kwalifikowanego dostawcy węgla, przy ulicy Jana Samsonowicza w Ostrowcu Św. Jesteśmy jedną z bardziej zadowolonych gmin, dlatego, że mamy węgiel z polskich kopalni – tłumaczy Aneta Szloser-Tyczyńska Sekretarz Gminy Kunów. 

Dodaje, że węgiel, który trafia do mieszkańców gminy pochodzi z kopalni Ruch Ziemowit,  Kopalni Wesoła i Ruch Jankowice. Na podstawie wstępnych deklaracji mieszkańców gmina wnioskowała o 800 ton, otrzymała 756 ton, a aktualnie liczba wniosków wzrosła do 944. Mieszkańcy wnioskowali o pół tony, tonę, czy półtorej tony węgla. 

– Gdy zwiększyło się nam zapotrzebowanie na węgiel, to wnioskowaliśmy o korektę oferty. Wysłaliśmy pismo z prośbą o negocjację umowy w celu zwiększeniu asortymentu. Czekamy na odpowiedź – podsumowuje Aneta Szloser-Tyczyńska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this