Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W Kunowie powstaje Miasteczko Ruchu Drogowego!

Skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ronda, a także pionowe znaki drogowe na stałe zamontowane w podłożu czy zdalnie sterowany sygnalizator świetlny – tak będzie wyglądało Miasteczko Ruchu Drogowego, które już wkrótce powstanie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Ten świetny sposób nauki przez zabawę finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

Źródło: Fb Lech Łodej

Zarówno Lech Łodej, burmistrz Kunowa, jak i Michał Piechota, Inspektor ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego cieszą się, że inwestycja powstaje właśnie w powiecie ostrowieckim w gminie Kunów.

– Miasteczko będzie służyć przede wszystkim uczniom Szkoły w Kunowie. Do tej placówki uczęszcza ponad 400 uczniów, część z nich dojeżdża do szkoły na rowerze. Także każdego roku dla dzieci uczących się tu, organizowane są zajęcia oraz egzaminy na kartę rowerową. Miasteczko pozwoli na doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze, a przede wszystkim pomoże popularyzować bezpieczeństwo poruszania się już w prawdziwym ruchu drogowym. Z miasteczka będą także korzystać uczniowie innych szkół z Gminy Kunów oraz wszystkie dzieci zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji, a co za tym idzie własnego bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg publicznych – tłumaczy Michał Piechota.

Źródło: FB Lech Łodej

Dlatego tak ważne jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych zachowań na drodze już od najmłodszych lat, a służą temu takie obiekty jak miasteczka ruchu drogowego.

Koszt kunowskiego Miasteczka Ruchu Drogowego, to 21 tysięcy złotych.

– Mówimy tu o przygotowaniu oraz wykonaniu oznakowania poziomego (czyli malowanie skrzyżowań, przejść dla pieszych, rond) a także wykonaniu i zamontowaniu oznakowania pionowego, w skład którego wchodzą różne znaki drogowe na stałe zamontowane w podłożu oraz zdalnie sterowany sygnalizator świetlny – wylicza inspektor ds. BRD.

Źródło: FB Lech Łodej

Po stronie Szkoły oraz Gminy Kunów leżało przygotowanie placu oraz jego podłoża, tak by można było na nim rozpocząć budowę miasteczka. W 2017 roku gmina wykonała te niezbędne prace, które w sumie kosztowały 36 900 zł.

– Taka inwestycja była bardzo potrzebna w Kunowie. To drugie w naszym powiecie Miasteczka Ruchu Drogowego. Z tego co wiem tego typu atrakcje, łączące przyjemne z pożytecznym, cieszą się większą popularnością niż place zabaw. Jeśli weźmiemy do tego ten cel szkoleniowo-edukacyjny, to zdamy sobie sprawę jak ważna jest to inwestycja. Podnoszenie świadomości bezpieczeństwa, znajomości przepisów ruchu drogowego, to są rzeczy bezcenne. Cieszymy się, że udało nam się ten asfalt pod miasteczko wykonać, a dziś z niecierpliwością oczekujemy zakończenia prac – podsumowuje Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

– W Uchwale podjętej przez WRBRD w sprawie wydatków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach na poprawę BRD w 2019 r są zabezpieczone środki na jeszcze jedno takie Miasteczko Ruchu Drogowego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego – wyjaśnia Michał Piechota.

Miasteczko Ruchu Drogowego w Kunowie powinno zacząć funkcjonować wraz z początkiem roku szkolnego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy to najwyższe w mieście stawki czynszu? Płacą za kredyt, mieszkań jednak wykupić nie będą mogli!

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Od wspólnego świętowania niepodległości, po misję Apollo. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

FAKTY

Radni KWW Jarosława Górczyńskiego zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci! Pomyłka radnego PiS i brak prezydenta na sali!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this