Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W Kunowie powstanie „Klub Malucha”?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przy Publicznym Przedszkolu w Kunowie powstanie „Klub Malucha”. Swoje miejsce znajdą w nim dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. – Na terenie gminy nie ma takiej instytucji. Rodzice coraz częściej o nią dopytują. Jako gmina zawsze wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Dodaje, że gmina jest w trakcie projektowania dokumentacji technicznej zadania pn.: „Rozbudowa o pomieszczenia Klubu Dziecięcego i termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola w Kunowie”.

O takim miejscu coraz częściej marzą rodzice maluchów. Mowa o klubie dziecięcym, który powstałby przy kunowskim przedszkolu. Dla wielu rodzin, takie bezpieczne miejsce, w który pod dobrą opieką mogliby pozostawić swoje dziecko, byłoby ułatwieniem. Z możliwości tej chętnie skorzystałyby też młode mamy, które chciałyby powrócić na rynek pracy. 

– „Klub Malucha” byłoby to miejsce opieki nad dziećmi od 1. roku życia, czyli nie taki typowy żłobek. Uczęszczałyby do niego dzieci do trzeciego roku życia, czyli do momentu, gdy mogłyby już  przejść do przedszkola. Zamysł jest też taki, żeby Klub powstał przy przedszkolu – tłumaczy Aleksandra Bernaciak, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. 

Dodaje, że dokumentacja jest w trakcie realizacji, gmina przygotowuje projekt przebudowy budynku, aby dostosować go do potrzeb Klubu. Koszt dokumentacji opiewa na 35 000 zł. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Rodzice wciąż nas dopytują, czy takie miejsce dla ich maluszków mogłoby powstać w naszej gminie. Dlatego też wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom. Dzieci, które przyjmowalibyśmy do Klubu, gdy osiągną odpowiedni wiek, automatycznie „przechodziłyby” do przedszkola.  To ważne, bo znałyby to miejsce, swoich opiekunów, a ich stres byłby znacznie mniejszy. Rodzice również byliby spokojniejsi, mając taką możliwość – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Podkreśla, że wiele inwestycji, jakich podejmuje się gmina, powstaje na prośbę mieszkańców.   

Aleksandra Bernaciak dodaje, że gmina chce skorzystać ze środków z rzadowego programu „Maluch+”. 

– Zakładamy, że do Klubu uczęszczałoby początkowo  około 15 dzieci, wszystko w zależności od wielkości sali, jaka powstanie. Ważna jest ilość  metrów kwadratowych, przypadających na jedno dziecko – podsumowuje Aleksandra Bernaciak. Dodaje, że w gminie Kunów przedszkola cieszą się olbrzymią popularnością. Uczęszczają do nich również dzieci z gmin ościennych. Przedszkola mają długoletnią tradycję, a ucząca w nich kadra ma wieloletnie doświadczenie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this