Znajdź nas na

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu będzie nowy dyrektor do spraw lecznictwa?

Jak podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaka odbyła się 4 marca poinformował Adam Karolik, zastępca dyrektor do spraw lecznictwa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, 31 marca „odchodzi ze swojej funkcji”. Jednak nie opuszcza szpitala, jak deklarował podczas sesji, będzie nadal pracował jako lekarz ginekolog-położnik. W oświadczeniach majątkowych, zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. sprawdziliśmy ile „zyskał” na pełnieniu funkcji dyrektora naczelnego. Otwartym pozostaje również pytanie, kto zostanie nowym zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dwa lata mija odkąd jestem tutaj w zarządzie szpitala, a dokładnie od 2 lutego 2020 roku. Minęły dwa lata i miesiąc. Ja uważam, że wynik finansowy za ubiegły rok jest wyśmienity. Tak powiecie państwo strata 9,5 miliona złotych, tylko w tych warunkach w jakich my pracowaliśmy i zresztą taką stratę zakładaliśmy jeszcze rok wcześniej, czyli zmieściliśmy się. I może nie będę zbyt skromny, jak powiem, że też swój udział miałem w tym, bo przez 8 miesięcy, to ja byłem sam dyrektorem w tym szpitalu: medycznym, naczelnym i każdym innym. Z dniem 31 marca odchodzę ze swojej funkcji. Wszyscy państwo o tym wiecie, kończy się moja umowa, której nie będę przedłużał. Jestem emerytem, muszę zająć się swoim zdrowiem, swoimi sprawami. Zgodziłem się pozostać dłużej po to, żeby w miękki sposób przekazać szpital nowemu dyrektorowi. I tylko po to zgodziłem się. Po nic więcej – mówił podczas sesji Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w ostrowieckim szpitalu.

W oświadczeniach majątkowych, zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim sprawdziliśmy jakie kwoty zarobił pełniący obowiązki dyrektora naczelnego.

Adam Karolik, wówczas pełniący obowiązki dyrektora naczelnego w ZOZ w Ostrowcu Św. Wrzesień 2021 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W BIP-ie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zamieszczone zostały dwa oświadczenia majątkowe Adama Karolika. Jedno na dzień powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej, drugie – na dzień zaprzestania pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej. 

Zgodnie z treścią pierwszego z oświadczeń majątkowych, Adam Karolik prowadzi własną działalność gospodarczą –- prywatny gabinet ginekologiczny. Z tego tytułu za okres  od 1 stycznia 2021 roku do 15 lipca 2021 roku osiągnął przychód 146 760, dochód 106 029, 87 zł, w tym umowy zlecenia z WSBiP – 4 000 zł i przychód z umowy kontraktowej z ZOZ –  95 200 zł. W oświadczeniu czytamy również, iż dochód z tytułu zatrudnienia w ZOZ w Ostrowcu Św. za okres 1 stycznia 2021 do 15 lipca 2021 wyniósł –  117 604,01 zł. 

Oświadczenie majątkowe Adama Karolika na dzień powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Oświadczenie majątkowe Adama Karolika na dzień powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Z oświadczenia dowiadujemy się również, że posiada dom o powierzchni 130 metrów kwadratowych i wartości 250 000 zł, mieszkanie o powierzchni 116 metrów kwadratowych i wartości 500 000 zł (majątkowa współwłasność z żoną), mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych o wartości 500 000 zł (majątkowa współwłasność z żoną), a także gospodarstwo rolne o powierzchni  9.31 ha i wartości 500 000 zł, na którym stoi dom mieszkalny wspomniany wyżej. Adam Karolik zgodnie z informacjami zawartymi w oświadczeniu majątkowym jest również członkiem Fundacji Daj Szansę Innym (od 26 marca 2019 roku jest członkiem zarządu Fundacji). Posiada także kilka samochodów i ciągników rolniczych: Chrysler Aspen z 2008 roku o wartości 50 000 zł, samochód osobowy Toyota Corolla z 2020 roku, o wartości 108 000 zł (umowa leasingowa zawarta 12 stycznia 2021 roku na okres  48 miesięcy), ciągnik rolniczy MF 135 z 1965 roku –  o wartości 15 000 zł, ciągnik rolniczy John Deere 5500 N z 1999 r. o wartości 40 000 zł, ciągnik rolniczy Fortschritt 323A z 1988 r. o wartości 15 000 zł.

Zgodnie zaś z treścią drugiego z oświadczeń na dzień zaprzestania pełnienia funkcji dyrektora naczelnego ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Adam Karolik prowadził działalność gospodarczą. Z tego tytułu od 16 lipca 2021 roku do 18 października 2021 roku osiągnął przychód 169 420 zł, dochód 156 815,48 zł, w tym przychód z umowy kontraktowej z ZOZ – 146 000 zł.

Natomiast dochód z tytułu zatrudnienia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. za okres od 16 lipca 2021 roku do 18 października 2021 roku wyniósł 51 221, 06 zł. 

Oświadczenie majątkowe Adama Karolika na dzień zaprzestania pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Oświadczenie majątkowe Adama Karolika na dzień zaprzestania pełnienia obowiązków Dyrektora Naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Pełna treść oświadczeń dostępna jest TUTAJ

Podczas wspomnianej już sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego Adam Karolik dziękował za miłą współpracę,

–  Chcę podziękować Zarządowi Powiatu, ale szczególnie pani staroście, za wsparcie, za zrozumienie. Chcę podziękować panu prezydentowi, są tu przedstawiciele z urzędu miasta. Chcę też podziękować serdecznie za wielkie wsparcie, ale i to finansowe, ale i to psychiczne. Ciągle odczuwałem to wsparcie w moim działaniu, ale chcę też podziękować opozycji. Dlaczego chcę podziękować opozycji? Bo oszczędzaliście mnie. Co tu dużo mówić. Chyba rozumieliście moją sytuację i oszczędzaliście mnie – mówił Adam Karolik.

Zapowiedział także, że ze szpitala nie odchodzi. Nadal będzie pracował jako lekarz ginekolog-położnik, dopóki starczy mu sił  i dopóki będę potrzebny. 

– Bo najpierw mam być potrzebny, dopiero mogę pracować. Życzę naszemu szpitalowi jak najlepiej dlatego ciągle będę z boku kibicował, żeby nasz szpital się rozwijał. Jeszcze raz serdecznie bardzo państwu dziękuję – podsumował Adam Karolik.

Kto zostanie nowym zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa? Czy będzie to osoba związana z ostrowieckim szpitalem, czy jak w przypadku zatrudnionych przez Tomasza Kopca, dyrektora naczelnego ZOZ w Ostrowcu Św. – doradców, ktoś z innego regionu Polski? 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this