Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu przebywa 58 pacjentów zakażonych koronawirusem! To mniej niż przed tygodniem!

Na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. przebywało wczoraj (środa, 21 kwietnia) 58 pacjentów zakażonych koronawirusem. – W porównaniu do ubiegłego tygodnia to minimalna tendencja spadkowa – mówi Adam Karolik i przypomina, że przed tygodniem w szpitalu przebywało 65 pacjentów zakażonych koronawirusem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu (środa, 14 kwietnia) w ostrowieckim szpitalu przebywało 65 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wygląda na to, że sytuacja nieznacznie się poprawiła. Jak podczas wczorajszej (środa, 21 kwietnia)  konferencji prasowej przekazał Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – liczba pacjentów zakażonych zmniejszyła się do 58. 

– Stan tych pacjentów jest różny. Trzech z nich korzysta z pomocy respiratorów – wyjaśnił dyrektor. 

Dodał, że liczy na to, iż  jest to minimalna tendencja spadkowa. 

– Niemniej jednak ten szczyt zachorowań, który być może mamy za sobą,  on jeszcze przez około trzy, cztery tygodnie będzie skutkował napływem pacjentów do szpitali. Ten szczyt obciążenia szpitali zawsze jest przesunięty w stosunku do zachorowań – dodał Adam Karolik. 

Podkreśla, że cieszy się ze spadku ilości zachorowań, bo pozwoli to „złapać oddech” szpitalowi. Szansy upatruje także w procesie szczepień całego społeczeństwa, który być może pozwoli na powstrzymanie kolejnej fali zachorowań. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this