Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wciąż sporo zakażonych koronawirusem pacjentów!

Poprawiła się sytuacja epidemiczna na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Wczoraj w pracy (poniedziałek, 4 stycznia) nieobecne były 42 pielęgniarki i 6 lekarzy. Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem oscyluje w granicach 60-80. Jeszcze w tym tygodniu powinien zacząć funkcjonować oddział otolaryngologii. Funkcjonują także pozostałe oddziały, jednak jak zaznaczył Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w ostrowieckim szpitalu, nie na 100 procent swoich możliwości.

ZOZ w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nieobecne są dzisiaj 42 pielęgniarki i 6  lekarzy. Od czasu tej epidemii, która się nasiliła jesienią bieżącego roku, pod koniec lata bieżącego roku to jest najniższy stan zachorowań wśród personelu medycznego, jaki do tej pory notowaliśmy. Przypomnę, że w szczytowym okresie samych pielęgniarek było nieobecnych około 120 i około 20 lekarzy – mówi Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w ZOZ w Ostrowcu Św.   

Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem oscyluje w granicach 60-80.. Jak zaznaczył Adam Karolik, jest to spora liczba, biorąc pod uwagę, że ostrowiecki szpital nie jest szpitalem COVID-owym.

– Ta liczba jest zmienna każdego dnia, ponieważ my przyjmujemy pacjentów na oddziały podniesione do trzeciego poziomu. Przyjmujemy i leczymy innych pacjentów, część pacjentów odsyłamy do innych szpitali do Starachowic, do Lipska. W tej chwili do Lipska już odsyłać nie będziemy mogli, ale może będziemy odsyłali do Iłży, do Kielc – wyjaśnia Adam Karolik.  

Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pięciu z zakażonych koronawirusem pacjentów oddycha przy pomocy respiratorów. Są to pacjenci różnych oddziałów: kardiologicznego, Oddziału Intensywnej Terapii,  neurologii, czy pulmonologii. 

– Ta liczba jest zmienna bo jeśli chodzi o statystyki związane z tą chorobą są one przykre, powodują one ciężkie zapalenie płuc. Niestety śmiertelność w tej chorobie jest bardzo wysoka – przypomina dyrektor ds. medycznych.   

Wszystkie oddziały, oprócz otolaryngologii, która zacznie działać w tym tygodniu, funkcjonują, jeszcze nie na 100 procent swoich możliwości, ponieważ brakuje pielęgniarek. 

– Jeżeli w społeczeństwie są położne, pielęgniarki, opiekunki medyczne, które chciałyby przyjść do pracy na jakąkolwiek umowę, czy na umowę zatrudnienie, czy jakąkolwiek inną formę,  bardzo serdecznie zapraszamy, każdego przyjmiemy do pracy – apeluje Adam Karolik.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this