Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W pożarze domu omal nie straciła życia!

Trwa sprzątanie po pożarze do jakiego doszło w nocy z 16 na 17 marca przy ulicy Podgórze w Ostrowcu Św. O mały włos, a pożar mógł zakończyć się tragicznie. W budynku znajdowała się bowiem 60-letnia kobieta. Na szczęście w porę uciekła z płonącej pułapki.

Zdjęcie ilustracyjne

– Pojechaliśmy na miejsce zdarzenia. To był dom z przybudówkami : z budynkiem gospodarczym i drewnianą szopą. Osoby mieszkające w sąsiedztwie znajdowały się na miejscu zdarzenia, to one poinformowały nas o pożarze. Sąsiedzi poinformowali nas, że w budynku może przebywać 60-letnia kobieta, właścicielka domu jednorodzinnego – wyjaśnia kapitan Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

W momencie przyjazdu na miejsce strażaków, pożarem objęte było pierwsze piętro i dach.

– Za każdym razem działamy wobec takich samych procedur. Musimy sprawdzić czy jest odłączone napięcie elektryczne, gazowe i jeśli nie zostało odłączone wykonać te procedury. W międzyczasie wchodzi rota (zespół ratowników) wyposażona w aparaty dróg ochrony oddechowej. Gasimy pożar i przeszukujemy jednocześnie pomieszczenia. Tym bardziej, że były takie sygnały, że w pomieszczeniu może znajdować się kobieta. Chociaż nawet, gdy świadkowie pożaru, czy gapiowie mówią nam, że w budynku nikogo nie ma i tak zawsze przeszukujemy – tłumaczy kapitan Sebastian Klaus.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy w szopie, znajdującej się przy domu jednorodzinnym, odnaleźli 60-latkę. Była przytomna, w stanie dobrym. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni zadecydowali jednak, że przetransportują ją do szpitala.

– Powiedziała nam, że w nocy obudził ją pożar. Przestraszyła się i wybiegła na zewnątrz przez balkon domu , a następnie schowała się w drewnianej szopie – relacjonuje kapitan Sebastian Klaus.

Strażacy dokonali także czynności rozbiórkowych, przelali nadpalone elementy wodą i sprawdzili kamerą termowizyjną, czy nie ma ukrytego pożaru.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this