Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych zakażeń i 18 ozdrowień!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował dziś (25 czerwca) Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych także nastolatek z powiatu ostrowieckiego. Są też dobre wiadomości, chorobę pokonało 18 mieszkańców naszego województwa.

Grafika: naOSTRO.info

W ciągu ostatniej doby odnotowano 298 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej – 125 na terenie województwa śląskiego, 39 – na terenie województwa łódzkiego i 29 – mazowieckiego. 23 osoby zakażone są w województwie opolskim, 14 – podlaskim,12 – podkarpackim, 11 – małopolskim, 9 –wielkopolskim, 8 w kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim, 6 w dolnośląskim, 5 – lubelskim, 4 – warmińsko-mazurskim, 3 – pomorskim i po jednej osobie w województwie lubuskim i zachodniopomorskim.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował dziś Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego.

To: kobieta w sile wieku – powiat pińczowski, starsza kobieta  – powiat buski, mężczyzna w sile wieku  – powiat jędrzejowski, starsza kobieta  – powiat buski, starszy mężczyzna – powiat starachowicki, nastolatek nastolatek  – powiat ostrowiecki, kobieta w sile wieku – powiat starachowicki, kobieta w sile wieku – powiat starachowicki.

Ponadto w województwie odnotowano 18 ozdrowień – wszystkie w powiecie starachowickim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 750 zachorowań na COVID-19, w tym 36 zgonów oraz 452 ozdrowienia.

Obecnie: 78 osób jest hospitalizowanych, 3162 osoby są poddane kwarantannie, 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza miała 61-lat (kobieta leczona we Wrocławiu), najstarsza – 95 lat (to kobieta leczona w Poznaniu). Jak poinformował Resort Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Jak poinformował wczoraj (24 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrasta liczba zakażeń.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją. Na bieżąco analizujemy potrzeby kadrowe. Aby zapewnić ciągłość obsługi załoga została podzielona na dwie zmiany. Z uwagi na zakażenie koronawirusem, pracy nie może podjąć 14 pracowników. Zostali oni zastąpieni innymi pracownikami, u których wykluczono zakażenie, a którzy przebywali w domach. Aktualnie potrzebujemy 3 pielęgniarek, 3 opiekunów medycznych i 3 pokojowych, które mogłyby pomóc w zabezpieczeniu opieki do najbliższej soboty.
Od wczoraj na terenie bursy szkolnej gościmy braci zakonnych, którzy zaoferowali swą pomoc dla personelu. W dniu wczorajszym zostały pobrane od nich wymazy. Jeśli wyniki testów będą negatywne, wejdą na teren placówki, by wesprzeć załogę. W dniu wczorajszym wystąpiliśmy do dowództwa 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej o oddelegowanie 6 żołnierzy z przygotowaniem medycznym do pomocy personelowi przy opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę. Jednocześnie, działając dwutorowo zwróciliśmy się z bezpośrednim wnioskiem do Wojewody o pomoc w zapewnieniu brakującej kadry. Mamy nadzieję, że uzyskamy takie wsparcie. Na razie sytuacja jest względnie opanowana. Od pracowników zostały pobrane kolejne wymazy. Aktualnie oczekujemy na ich wyniki – napisał na swoim profilu na FB Piotr Babicki.

W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 76 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 28 osób z wynikiem negatywnym, 3 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this