Znajdź nas na

FAKTY

W województwie świętokrzyskim zakażonych jest siedem kolejnych osób!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 7 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To osoby z powiatów koneckiego, kieleckiego, włoszczowskiego i skarżyskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 10 osób. Najmłodsza z ofiar koronawirusa miała 53 lata, najstarsza – 98.

Zdjęcie ilustracyjne

O kolejnych 205 przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (19 kwietnia) po godzinie 17.00 Ministerstwo Zdrowia.

Osoby zakażone pochodzą z województw: mazowieckiego (56), wielkopolskiego (42), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), łódzkiego (20),
małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (1), opolskiego (1).

Koronawirus nie ominął województwa świętokrzyskiego. O kolejnych siedmiu zakażonych osobach poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

– To mężczyzna w sile wieku (powiat konecki), kobieta w sile wieku (powiat konecki), kobieta w sile wieku (powiat konecki), mężczyzna w sile wieku (powiat kielecki), kobieta w sile wieku (powiat włoszczowski), kobieta – wiek nieokreślony (powiat skarżyski), mężczyzna w sile wieku (powiat kielecki) – wyjaśnia Ewa Łukomska.

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: 63-letni mężczyzna z Krakowa, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 88-letni mężczyzna i 81-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 87-letni mężczyzna z Poznania, 85-letnia kobieta z Jarosławia, 53-letni mężczyzna i 79-letnia kobieta z Koszalina, 98-letni mężczyzna z Pruszkowa oraz 82-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźla. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie na terenie województwa odnotowano 210 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień. Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego: 65 osób jest hospitalizowanych,
3357 osób jest poddanych kwarantannie, 47 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Według danych Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 263 osoby objęte są kwarantanną, 1 osoba znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, 2 osoby są hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 .

Jak poinformował wczoraj Piotr Babicki, starosta starachowicki w szpitalu przebywało 58 pacjentów: 48 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania), w izolatorium przebywało 18 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this