Znajdź nas na

FAKTY

Warsztaty, kursy, blok edukacyjny – Fundacja Akademia Inicjatywy i Rozwoju startuje z nowym projektem! Skorzystają m.in. mieszkańcy Kunowa i Ostrowca Św.!

Jak poradzić sobie ze stresem, dlaczego warto zająć się rolnictwem ekologicznym, jak obsługiwać laptopa lub smartfon, aby np. załatwić sprawy urzędowe – to tylko niektóre z warsztatów i kursów, jakie zaplanowano dla mieszkańców Kunowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Bodzechowa. Projekt „Ścieżki możliwości. Poznajemy świętokrzyskie” realizowany będzie z Europejskiego Funduszu Społecznego przez Fundację Akademia Inicjatywy i Rozwoju. – Bardzo się cieszę, że mieszkańcy naszego powiatu będą mogli poszerzyć swoje kompetencje i umiejętności, aby móc wykorzystać je w codziennym życiu – mówi Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Sylwia Ojczymek-Mroczek, prezes Fundacji Akademii Inicjatywy i Rozwoju oraz Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W ramach projektu, z którego docelowo skorzysta 160 osób z powiatu ostrowieckiego:  Kunowa, Bodzechowa oraz Ostrowca Świętokrzyskiego,  przewidziano blok edukacyjny pod nazwą „Świętokrzyskie umiejętności”, w ramach którego odbędą się warsztaty radzenia sobie ze stresem, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz autoprezentacji.

Zaplanowane w projekcie warsztaty „Eko-szansa” będą miały na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej uczestników projektu (na przykładzie ogrodnictwa ekologicznego jako nowego źródła dochodu). Zajęcia projektowe pod hasłem „Smart senior w świecie nowoczesnych technologii” to grupowe oraz indywidualne kursy z zakresu obsługi smartfona i komputera, których efektem będzie umiejętność wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennym życiu, np. do załatwiania spraw urzędowych, zakupów, płatności, kontaktu z bliskimi.

– Szczególne wsparcie przewidziano dla mieszkańców ostrowieckiego Osiedla Gutwin i dzielnicy Częstocice. Będą to spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, krawieckie oraz z zakresu autoprezentacji i zakładania organizacji pozarządowych – wyjaśnia Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego. 

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, do końca 2025 r. 

Wysokość wsparcia ze środków unijnych na jego realizację to około 614 tys. zł.

– Dobrze, że na terenie naszego powiatu funkcjonuje Fundacja z panią Sylwią Ojczymek-Mroczek na czele, która pisze tak dobre projekty, które spotykają się z akceptacją w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki jej pracy pomoc trafi do potrzebujących wsparcia mieszkańców powiatu ostrowieckiego – podkreśla Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this