Znajdź nas na

PO GODZINACH

Warsztaty tkackie, plastyczne i spacery po Rezerwacie! Muzeum Archeologiczne zaprasza na ferie!

Spacery po rezerwacie, nietuzinkowe warsztaty plastyczne, a nawet warsztaty tkackie. „Ferie w muzeum” to świetna propozycja dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. To także szansa na kreatywne spędzenie wolnego czasu i naukę czegoś nowego. Dlatego zamiast siedzieć w domu, warto sprawdzić propozycje, jakie przygotowało Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki na tegoroczne ferie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wiedza z zakresu archeologii i przyrody z pewnością przyda się każdemu. I tak już jutro, 29 stycznia podczas zajęć Figurki – Idole, symbole, zabawki uczestnicy zapoznają się z różnymi rodzajami figurek pradziejowych, ze szczególnym naciskiem na znaleziska z terenu województwa świętokrzyskiego. Zajęcia składać się będą z krótkiej prezentacji oraz części warsztatowej. 30 stycznia (czwartek) każdy miłośnik wilków znajdzie coś dla siebie, a to za sprawą zajęć pod hasłem: „Nie wywołuj wilka z lasu, czyli cała prawda o leśnych kuzynach psów”. Piątek (31 stycznia) upłynie pod znakiem neolitycznej biżuterii. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi ozdobami, jakie tworzyli i nosili ludzie w okresie neolitu. Poznają teorie i hipotezy, wyjaśniające kiedy i po co zaczęto nosić biżuterię, oraz różnorodne materiały, z jakich mogła być wykonywana. Nie zabraknie warsztatów. Na sobotę, 1 lutego Muzeum przygotowało prawdziwą perełkę – warsztaty tkackie. Po niedzielnej przerwie, już w poniedziałek – 3 lutego, dowiemy się jaką funkcję w lesie pełnią dziki, czy są pożyteczne oraz czy ucieczka przed dzikiem na drzewo to naprawdę dobry pomysł. Planszowe pra-granie, to tytuł warsztatów, jakie odbędą się we wtorek, 4 lutego.
Gry wymagające planszy, zajmowania pól czy zbijania wrogich pionków są z nami od tysięcy lat. Wiele pozostaje zagadką, ale do niektórych, dzięki wysiłkom różnych badaczy, udało się odtworzyć starożytne zasady. W ramach warsztatów uczestnicy nie tylko poznają co ciekawsze „tytuły” wraz z ich historią, ale też będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach, z wykorzystaniem barwnych rekonstrukcji. Odpowiedz na pytanie, czy
sójki naprawdę wybierają się za morze uczestnicy warsztatów poznają 5 lutego (środka).  Zajęcia będą związane z wiedzą na temat ptaków, które zostają na zimę w Polsce. Przy odrobinie szczęścia będziemy można także poobserwować sójki, które żyją w Rezerwacie. Zajęcia zakończą się 6 lutego,  w czwartek wędrówką przez Rezerwat. Przyroda pod i przyroda nad – to tytuł czwartkowych warsztatów.  Trasa spacerowa poprowadzi od budynku Muzeum szlakiem przez las do Kamieniołomu Bodzechowskiego, następnie doliną do ruin leśniczówki Jeziórko i z powrotem do budynku Muzeum. Podczas wędrówki przewodnik opowiada o przyrodzie ożywionej i nieożywionej, geologii, zbiorowiskach leśnych i formach terenu oraz wyjaśni, jak wzajemnie oddziałują na siebie różne elementy ekosystemy wokół Muzeum (3,76 km).

Elementem zajęć o tematyce przyrodniczej jest spacer w terenie, dlatego też organizatorzy proszą uczestników feryjnych spotkań o stosowne ubranie.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, czas trwania ok.1,5 godziny. Koszt pojedynczych zajęć: 8 zł za osobę; warsztaty tkackie: 15 zł za osobę.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemionki.info.

Minimalna ilość uczestników to 3 osoby.

Regulamin zajęć dostępny jest pod linkiem: regulamin zajęć warsztatowych/lekcji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dom Kultury w Ćmielowie będzie musiał zrezygnować z realizacji niektórych wydarzeń? Sześciu radnych sprzeciwiło się bowiem zmianie w statucie!

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Czy gmina Ostrowiec Św. zawsze hojnie wspierała ostrowiecki szpital?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this