Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiemy o co wzbogaciły się odkryte baseny na Rawszczyźnie!

Sezon wakacyjny zbliża się do nas coraz większymi krokami. Nie dziwią nas zatem pytania od naszych Czytelników na temat nowości dotyczących odkrytych basenów Rawszczyzny. A tam wciąż trwają prace modernizujące tę wakacyjną atrakcję dla mieszkańców naszego powiatu, a także turystów odwiedzających Ostrowiec Świętokrzyski. Nie wiadomo jeszcze ile będą wynosiły ceny biletów w tym roku. Podwyżka energii elektrycznej dotknęła bowiem przedsiębiorstwa i spółki miejskie. O to jakie atrakcje będą czekały na ostrowczan zapytaliśmy w Urzędzie Miasta.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po ubiegłorocznym sezonie mieszkańcy żalili się, że brakuje im miejsca, gdzie mogliby schronić się przed słońcem, czy schować w bezpiecznym miejscu swoje prywatne rzeczy. Narzekali także na brak przebieralni z prawdziwego zdarzenia.

– Aktualnie na terenie basenów przy pływalni Rawszczyzna wykonany został mur oporowy, który na całej swej długości stanowić będzie granicę kąpieliska oraz wykonana została ścianka z gabionów, o wysokości 1,0m przesłaniająca od strony wschodniej parking dla samochodów, ponadto na w/w płaszczyźnie istniejącego nasypu, wykonywana jest wiata zaplecza sanitarnego dla strefy wodnej kąpieliska. Zapleczem sanitarnym dla strefy wodnej kąpieliska letniego, jest zespół szatni i przebieralni w zakresie zaspokojenia potrzeb higieniczno sanitarnych – tłumaczy Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Modernizacja basenów otwartych przy pływalni Rawszczyzna zakończy się 10 maja 2019.
Całkowity koszt wykonania robót wynosi 9 446 400,00 zł. Wykonawcą zadania jest: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe TRANSCOM Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Podwykonawcą: Drogowiec, S.C. A. Jabłoński, M. Jabłoński, z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Ostrowczanie będą mogli skorzystać z basenu rekreacyjno-sportowego z funkcjami rekreacyjnymi i częścią do pływania o powierzchni lustra wody 723 m2, niecki basenowej o głębokości od 1,2 do 1,35m, z atrakcjami wodnymi: masażami wodnymi szerokimi i wąskimi, leżakami powietrznymi, grzybkiem wodnym; zjeżdżalni wodnych: płaszczyznowej „rodzinnej” o szerokości ślizgu 340 cm i długości ślizgu 20m (różnica wysokości na długości ok.3,5m), rurowej zamkniętej o średnicy 100 cm , długości ślizgu 80 m, (różnica wysokości na długości ślizgu 8,2m); wodnego placu zabaw brodzika dla dzieci, placu zlokalizowanego w części „suchej” – wylicza Krzysztof Kowalski.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety nie udało się nam ustalić jakie będą w tym roku ceny biletów. Jeśli wierzyć zapewnieniom dyrektora MOSiR-u, odkryta pływalnia ruszy w połowie czerwca.

– To jest za wczesne pytanie, ponieważ my jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sami cen nie ustalamy. Musi być odpowiednie zarządzenie prezydenta. Trzeba usiąść i przedyskutować pewne tematy. Zastanowić się biorąc pod uwagę wzrost kosztów za energię elektryczną, dla nas jest to wzrost aż o 62 procent – podsumowuje Piotr Węglewicz, dyrektor ostrowieckiego MOSIR-u.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this