Znajdź nas na

FAKTY

Wojewoda świętokrzyski apeluje, aby pozostać w domach!

Do 7 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie naszego województwa. O kolejnym pacjencie poinformował nas wczoraj Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski, który apeluje, aby pomimo słonecznej pogody pozostać w domach. Tylko tak bowiem możemy przyczynić się do zatrzymania epidemii.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Sytuacja na terenie naszego województwa wygląda optymistycznie i budzi nadzieję. Mamy zaledwie, o ile można tak powiedzieć, siedem osób zakażonych koronawirusem, którzy podlegają hospitalizacji. To też duża zasługa naszego społeczeństwa, bo to dzięki temu, że nasza postawa jest dobra, czyli izolujemy się, zastosowaliśmy się do apeli nie tylko moich, ale wszystkich służb, a także premiera i Prezydenta RP, jest dobrze – mówił wczoraj Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

Siódmy pacjent pochodzi z powiatu kieleckiego i aktualnie hospitalizowany jest w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jest w sile wieku, a jego stan jest dobry.

Gorzej sytuacja przedstawia się z przestrzeganiem przez mieszkańców województwa świętokrzyskiego kwarantanny domowej.

– Kar jeszcze nie było, choć zdarzają się pojedyncze oddalenia z miejsca kwarantanny. Dotyczy to głównie osób nadużywających alkoholu. Niestety w czasie spokoju jest problem z tymi osobami, także w tak trudnym okresie jakim jest epidemia problem też jest spory – wyjaśnia Zbigniew Koniusz i apeluje, aby pomimo słonecznej, wiosennej pogody pozostać w domach.

Przypomnijmy, że za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny domowej grozi kara do 30 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że godzinę temu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to 5 osób z województwa śląskiego, 2 z pomorskiego, 2 zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Zmarła też kolejna osoba zakażona koronawirusem w Poznaniu. To 37- letnia kobieta, która trafiła do tamtejszego szpitala w stanie ciężkim, ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy, co do przyczyny śmierci. Na razie nie wiadomo, czy był nią koronawirus.

Aktualnie liczba chorych wynosi 547 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this