Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 13 nowych zakażeń koronawirusem, 33 – ozdrowienia!

O 375 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (niedziela, 14 czerwca) w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Na liście Resortu Zdrowia jest także mieszkaniec powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano na terenie województwa świętokrzyskiego. To:starsza kobieta z powiatu starachowickiego, trzy kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego,  dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu buskiego, młoda kobieta i starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu kieleckiego i jedna kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego. 

W województwie odnotowano także 33 nowe ozdrowienia. To mieszkańcy powiatów:  starachowickiego – 13, ostrowieckiego – 12,  koneckiego – 3,  skarżyskiego – 2, staszowskiego – 2 i włoszczowskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 611 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 352 ozdrowienia.

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: 85-letnia kobieta hospitalizowana w Radomiu, 84-letnia kobieta, 40-letnia kobieta hospitalizowane w Cieszynie, 80-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta leczeni w szpitalu w Tychach, 44-letni mężczyzna, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, 66-letni mężczyzna leczony w Jarosławiu, 70-letnia kobieta leczona w szpitalu w  Łańcucie, 92-letnia kobieta leczona w Poznaniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Jak wczoraj (13 czerwca) poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało  51 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 6 osób z wynikiem negatywnym,

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this