Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 13 nowych zakażeń koronawirusem, 33 – ozdrowienia!

O 375 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (niedziela, 14 czerwca) w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Na liście Resortu Zdrowia jest także mieszkaniec powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano na terenie województwa świętokrzyskiego. To:starsza kobieta z powiatu starachowickiego, trzy kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego,  dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu buskiego, młoda kobieta i starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu kieleckiego i jedna kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego. 

W województwie odnotowano także 33 nowe ozdrowienia. To mieszkańcy powiatów:  starachowickiego – 13, ostrowieckiego – 12,  koneckiego – 3,  skarżyskiego – 2, staszowskiego – 2 i włoszczowskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 611 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 352 ozdrowienia.

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: 85-letnia kobieta hospitalizowana w Radomiu, 84-letnia kobieta, 40-letnia kobieta hospitalizowane w Cieszynie, 80-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta leczeni w szpitalu w Tychach, 44-letni mężczyzna, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, 66-letni mężczyzna leczony w Jarosławiu, 70-letnia kobieta leczona w szpitalu w  Łańcucie, 92-letnia kobieta leczona w Poznaniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Jak wczoraj (13 czerwca) poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało  51 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 6 osób z wynikiem negatywnym,

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this