Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 19 nowych zakażeń koronawirusem, 18 ozdrowień! Wśród zakażonych 6-miesięczne dziecko!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. Podczas ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 791 osób. Najwięcej zakażonych wciąż odnotowuje się na terenie województw: małopolskiego 139, mazowieckiego – 130 i śląskiego 104. Zmarło kolejnych 9 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 45-lat.

Grafika: naOSTRO.info

O 791 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem poinformowało dziś (28 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych znajduje się na terenie województwa małopolskiego – 139 osób, mazowieckiego – 130 osób i śląskiego – 104 osoby. Zakażenia odnotowano także na terenie województw: wielkopolskiego – 92 osoby, podkarpackiego – 70 osób, pomorskiego – 42 osoby, łódzkiego – 39 osób, kujawsko-pomorskiego – 38 osób, dolnośląskiego – 30 osób, lubelskiego – 27 osób, warmińsko-mazurskiego – 22 osoby, świętokrzyskiego – 19 osób, opolskiego – 15 osób, zachodniopomorskiego – 10 osób, lubuskiego – 9 osób, podlaskiego – 5 osób. 

Zmarło 9 osób zakażonych koronawirusem: 81-letnia kobieta leczona w szpitalu w Łapach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Zawierciu, 45-letni mężczyzna leczony w Poznaniu, 83-letnia kobieta hospitalizowana w Grudziądzu, 60-letnia kobieta leczona w Radomiu, 86-letni mężczyzna 73-letni mężczyzna 72-letni mężczyzna i 85- letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Krakowie. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące. 

 – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: 73-letnia kobieta z powiatu jędrzejowskiego, 4-letni chłopiec z powiatu koneckiego, 56-letni mężczyzna z powiatu pińczowskiego, 53-letni mężczyzna z Kielc, 54-letni mężczyzna z powiatu Kieleckiego 26-latek z powiatu Kieleckiego, 56-letnia kobieta z Kielc, 56 letnia kobieta z powiatu Kieleckiego,  19-letni mężczyzna z Kielc, 27-latek z powiatu Kieleckiego 75-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego, 25-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 76-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 6-miesięczne dziecko z powiatu koneckiego, 40-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 17-latka z powiatu koneckiego, 34-latka z powiatu koneckiego, 56-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 27-latek z powiatu staszowskiego.

Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 18 ozdrowień w powiatach:  sandomierskim – 4, opatowskim – 3, pińczowskim – 8,  buskim – 1 i jędrzejowskim – 2.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1380 zachorowań na COVID-19, w tym 49 zgonów oraz 955 ozdrowień.

Obecnie: 42 osoby są hospitalizowane, 1621 osób jest poddanych kwarantannie, 39 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Według danych (stan na 27 sierpnia) Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 

– liczba osób objętych kwarantanną – 53 osoby

– liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 0 osób

– liczba osób hospitalizowanych – 1 osoba

– liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 – 7 osób

– liczba osób które wyzdrowiały – 97 osób

– liczba zgonów od początku epidemii – 13 osób

Źródło: PSSE Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this