Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 40 nowych zakażeń koronawirusem!

Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego poinformowała dziś o 40 nowych zakażeniach koronawirusem. Na liście Ministerstwa Zdrowia znaleźli się mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, kieleckiego, starachowickiego, staszowskiego, jędrzejowskiego i koneckiego. Koronawirus nie daje za wygraną.

Grafika: naOSTRO.info

– Ze względu na problem związany z komunikacją pomiędzy laboratoriami uzupełniamy wykaz osób zakażonych. To 40 wyników dodatnich – poinformowała dziś (8 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W przypadku kilku osób nie podano informacji z jakiego konkretnie powiatu pochodzą.

Zakażeni są także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, a konkretnie cztery kobiety: młoda  kobieta, a także trzy kobiety w sile wieku, mieszkańcy powiatu starachowickiego – 12 osób, 6 osób z powiatu kieleckiego, a także po jednej osobie z powiatów: koneckiego, jędrzejowskiego i staszowskiego. Brak informacji o miejscu zamieszkania pozostałych, zakażonych osób.

W sumie na terenie województwa odnotowano 555 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym 24 zgony oraz 284 ozdrowienia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (poniedziałek, 8 czerwca) o 219 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 151 osób. W porannym raporcie Resortu Zdrowia nie ma województw: mazowieckiego i łódzkiego.

Zmarły 4 zakażone osoby: 82-letnia kobieta, 87-letni mężczyzna, 80-letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Zgierzu i 92-letnia kobieta leczona w szpitalu w Łańcucie. Większość osób miała choroby współistniejące.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this