Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, siedem ozdrowień!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych osób nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Odnotowano 7 nowych ozdrowień.

Zdjęcie ilustracyjne

O  418 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowano na terenie województw: śląskiego – 110 osób, mazowieckiego – 104 osoby, a także małopolskiego – 75 osób. 33 nowe zakażenia odnotowano na terenie województwa łódzkiego, 21 – małopolskiego, 20 – podkarpackiego, 15 – wielkopolskiego, 10 – zachodniopomorskiego, 9 – lubuskiego, 7 – dolnośląskiego, 4 – pomorskiego i świętokrzyskiego, 2 – podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, 1 – kujawsko-pomorskiego i lubelskiego. 

Zmarło 9 osób zakażonych koronawirusem: 75-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Grudziądzu, 37-letni mężczyzna, 65-letni mężczyzna hospitalizowani w Raciborzu, 76-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Tychach, 78-letnia kobieta leczona w Zawierciu, 83-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, 77-letnia kobieta, 63-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Zgierzu, 80-letni mężczyzna leczony we Wschowej. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś Biuro Prasowe Wojewody Świętokrzyskiego.

To: mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego, kobieta w sile wieku z powiatu opatowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiat kazimierskiego, kobieta w sile wieku z powiatu kazimierskiego.

Ponadto w województwie potwierdzono 7 nowych ozdrowień w powiecie kieleckim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 930 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 745 ozdrowień.

Obecnie: 49 osób jest hospitalizowanych, 1811 osób jest poddanych kwarantannie, 242 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj Piotr Babicki, starosta starachowicki, łączna liczba aktywnych przypadków koronawirusa wśród osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach to 5 osób.

W szpitalu w Starachowicach  przebywa obecnie 44 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 23 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 17 osób z wynikiem negatywnym,  4 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this