Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: wśród zakażonych koronawirusem dwie dziewczynki z powiatu starachowickiego!

O 257 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (7 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń wciąż odnotowuje się na terenie województwa śląskiego (91 osób), wielkopolskiego (75 osób) 9 małopolskiego (21 osób). Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych także dwie dziewczynki z powiatu starachowickiego.

Grafika: naOSTRO.info

257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – to raport, jaki otrzymaliśmy dziś (7 lipca) z Ministerstwa Zdrowia, wśród zakażonych osób znajdują się mieszkańcy województwa śląskiego – 91 osób, wielkopolskiego – 75 osób, małopolskiego – 21 osób, podkarpackiego – 17 osób, lubelskiego – 15 osób, łódzkiego – 9 osób, dolnośląskiego – 9 osób, mazowieckiego – 6 osób, świętokrzyskiego – 4 osoby, opolskiego – 3 osoby, podlaskiego – 2 osoby, pomorskiego – 2 osoby, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego – po jednej osobie. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To: dwie dziewczynki z  powiatu starachowickiego,  starsza kobieta z powiatu starachowickiego i starsza kobieta z powiatu skarżyskiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ponadto w województwie potwierdzono 16 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 8, kieleckiego – 2, ostrowieckiego – 2,  kazimierskiego – 1,  jędrzejowskiego – 1,  skarżyskiego – 1, koneckiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 843 zachorowania na COVID-19, w tym 40 zgonów oraz 607 ozdrowień.

Obecnie: 67 osób jest hospitalizowanych, 1500 osób jest poddanych kwarantannie, 27 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformowała Piotr Babicki, starosta starachowicki w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie zmieniła się liczba osób zakażonych koronawirusem. Wciąż aktywnych jest  18 przypadków (w tym 8 pensjonariuszy i 10 pracowników).

 W szpitalu w Starachowicach przebywa 58 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 30 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 25 osób z wynikiem negatywnym, 3 osoby oczekują na wynik.

Zmarło 7 osób zakażonych koronawirusem: 72-letnia kobieta, 71-letnia kobieta hospitalizowane w szpitalu w Raciborzu, 83-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Białej Podlaskiej, 65-letnia kobieta hospitalizowana w  Poznaniu, 80-letnia kobieta leczona w szpitalu w Radomsku, 72-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Poznaniu (mieszkaniec woj. łódzkiego), 79-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Białymstoku. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this