Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Wolontariusze z Turcji, Hiszpanii i Węgier gościli w ostrowieckich szkołach średnich!

Dzięki programowi „The Homies Factory” młodzież z ostrowieckich szkół średnich miała możliwość nie tylko bezpośredniej rozmowy z rodowitymi mieszkańcami Turcji, Hiszpanii i Węgier, ale również poznania kultury i tradycji tych krajów.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

– Prowadziłem zajęcia w „Samochodówce” i Szkole Mistrzostwa Sportowego. Takie warsztaty to nie tylko szlifowanie języka angielskiego i bezpośredni kontakt , ale również ogromna dawka wiedzy na temat kultury naszego kraju – mówi Yaşar Ceylan z Turcji.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

Jak zapewniają członkowie Świętokrzyskiego Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych to nie pierwsza i nie ostatnia taka wizyta.

– Już trzeci rok wolontariusze odwiedzają szkoły w naszym mieście. To kilkanaście krajów i kilkadziesiąt przeprowadzonych lekcji. W tym roku podejmiemy się organizacji kolejnych wizyt – tym razem w szkołach podstawowych – tłumaczy Patryk Stępień, prezes organizacji, która promuje m.in. wolontariat międzynarodowy, program tworzony jest od 3 lat.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

W środę, w ostrowieckich szkołach średnich m.in. Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespole Szkół nr 2 „Budowalanka”, a także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Samochodówka” odbyły się zajęcia z wolontariuszami międzynarodowymi z Turcji, Hiszpanii i Węgier.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this