Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

„Wpadł” gdy wycinał krzewy! 18 nielegalnych upraw w gminie Ćmielów!

Policjanci zabezpieczyli aż 670 sztuk roślin, które mogły posłużyć do wytworzenia blisko 15 kg substancji odurzającej. Nielegalnym procederem uprawy konopi innych niż włókniste w zalesionych terenach gminy Ćmielów zajmował się 32-latek. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Konopie Indyjskie. Nielegalna plantacja
Źródło: KWP w Kielcach

W poniedziałek, 8 lipca funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali 32-latka. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli 670 krzaków. Gdyby narkotyki trafiły do końcowych odbiorców, byłyby warte blisko 600 000 złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością narkotykową doprowadziły do 18 nielegalnych upraw konopi. Rośliny znajdowały się na plantacjach rozmieszczonych w różnych odległościach w zalesionych terenach gminy Ćmielów. Działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim doprowadziły do zatrzymania 32-latka. Mieszkaniec gminy Ćmielów „wpadł” podczas wycinania krzewów. W samochodzie, którym na miejsce nielegalnej uprawy przyjechał mężczyzna policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt świeżo ściętych krzaków z sąsiedniej plantacji. Łącznie zabezpieczono aż 670 sztuk roślin, które mogły posłużyć do wytworzenia blisko 15 kg substancji odurzającej.

Dziś 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this