Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wpadli, bo obserwował ich policyjny dron!

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach ostrowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Oprócz radiowozów czy nowoczesnych urządzeń służących do pomiaru prędkości pojazdów, mundurowym w pracy bardzo pomocny jest również bezzałogowy statek powietrzny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, tylko wczoraj (25 sierpnia) policjanci ujawnili łącznie 10 wykroczeń. Mandatami karnymi zostało ukaranych 9 kierujących, zaś wobec jednego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

fot. Świętokrzyska Policja

Bezpieczeństwo na drodze, to jedno z priorytetowych zadań ostrowieckich policjantów. Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystują m.in. nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, czy nowoczesne urządzenia służące do pomiaru prędkości. Wczoraj (w czwartek, 25 sierpnia) na Alei Jana Pawła II i ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach z wykorzystaniem drona.  

Mundurowi przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron obserwowali kierujących pojazdami oraz z pełną stanowczością egzekwowali każde łamanie przez nich przepisów ruchu drogowego. Obraz z kamery nie pozostawia żadnych wątpliwości i szczegółowo pokazuje wykroczenia kierowców. Podczas prowadzonych działań, uwaga funkcjonariuszy skierowana była zarówno na pieszych, jak i na na kierujących rowerami oraz pojazdami.

Policjanci ujawnili łącznie 10 wykroczeń. Mandatami karnymi zostało ukaranych 9 kierujących, zaś wobec jednego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Główne przewinienia kierujących polegały na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściu oraz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Stróżom prawa nie umknęli uwadze również podróżujący samochodami, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this