Znajdź nas na

FAKTY

Wracamy do tematu pożaru na terenie bazy ostrowieckiego MZK! Czy gmina zdąży rozliczyć się z projektu unijnego?

Z 30 grudnia 2022 roku na 30 czerwca 2023 roku wydłużony został termin realizacji projektu realizowanego przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski, a dotyczący ekologicznego transportu miejskiego. Wszystko przez pożar, do którego doszło 5 grudnia na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Św. – Prośba ta została rozpatrzona pozytywnie (pismo z 19 grudnia 2022 r.), w związku z czym kontrole ze strony IZ planowane są po zakończeniu realizacji projektu – wyjaśnia Przemysław Chruściel, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Czytelnik

Wracamy do tematu pożaru, do którego doszło 5 grudnia 2022 roku na terenie bazy Miejskiego Zakłady Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. O czym informowaliśmy tutaj:

Projekt „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 z Działania 3.4. Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej. Jego beneficjentem jest gmina Ostrowiec Świętokrzyski. 

Jak poinformował nas Przemysław Chruściel, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, zgodnie z umową na dofinansowanie realizacji projektu z funduszy unijnych, termin jego zakończenia wyznaczony był na 30 grudnia 2022 r.

 – 8 grudnia 2022 r. beneficjent poinformował pisemnie Instytucję Zarządzającą (IZ) RPOWŚ 2014-2020 – Urząd Marszałkowski  Województwa Świętokrzyskiego o zdarzeniu, do którego doszło 5 grudnia 2022 r. (pożar na terenie bazy operatora transportu publicznego) i  zwrócił się do IZ z prośbą o wydłużenie realizacji projektu do 30 czerwca 2023 r. Prośba ta została rozpatrzona pozytywnie (pismo z 19 grudnia 2022 r.), w związku z czym kontrole ze strony IZ planowane są po zakończeniu realizacji projektu – podsumowuje Przemysław Chruściel. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this