Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Wstęp do drugiej ligi siatkówki kobiet na hali SMS Ostrowiec!

Są silne, zdeterminowane i waleczne. Ambicji i wiary w siebie na pewno im nie zabraknie. Jak będzie sportowo? Przekonamy się po ostatnim meczu w niedzielę. Na pewno siatkarkom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego pomógł by solidny doping. Trener Rafał Dytkowski zaprasza wszystkich spragnionych siatkarskich emocji na halę Szkoły Mistrzostwa Sportowego w dniach 5-7 kwietnia!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Droga do drugiej ligi siatkówki kobiet jeszcze przed nimi długa. Weekendowy turniej, to pierwsza faza eliminacyjna, w której spotkają się mistrzowie III lig z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Dwie pierwsze drużny z tego turnieju spotkają się w półfinałach. Następnie dwa najlepsze zespoły z półfinałów spotkają się w finale. Zwycięzca tej potyczki awansuje do drugiej ligi siatkówki kobiet.

Jak to się stało, że to właśnie Szkoło Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim została gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego?

– Wszystko dzięki temu, że dziewczyny wywalczyły zwycięstwo w III lidze kobiet. Otrzymaliśmy możliwość organizowania turnieju ćwierćfinałowego o wejście do II Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet. Przyjeżdżają trzy zespoły, które również ubiegają się o to, żeby osiągnąć ten poziom rozgrywkowy – tłumaczy Rafał Dytkowski, trener siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św.

Drużynami z jakimi przyjdzie się zmierzyć naszym juniorkom będą SST Lubcza Racławówka, MUKS SOS Poprad Stary Sącz i SKS Szóstka TPS Biała Podlaska.

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Św., to dziewczyny w kategorii juniorek i kadetek. Rodzi to pewne obawy u Rafała Dytkowskiego, trenera ostrowieckich siatkarek.

– Myślę, że przyjadą do nas zespoły, które mają w swoim składzie starsze zawodniczki, a nawet wypożyczone z innych klubów tylko po to, żeby ten awans osiągnąć. To są zespoły, które mają duże aspiracje na awans – wyjaśnia Rafał Dytkowski.

Mimo to trener jest pełny nadziei i wierzy w swój zespół , uważa także, że takie potyczki z lepszymi rywalkami wzmocnią zespół.

– Podchodzimy do tego turnieju na chłodno, znamy swoją wartość. Dziewczyny bardzo ciężko i systematycznie pracują. Zobaczymy, jaki będzie poziom sportowy, jak się zaprezentują na tle mistrzów III. lig z innych województw – mówi trener. – To jest bardzo dobry sprawdzian. Będziemy chcieli się jak najlepiej zagrać, jak najlepiej się zaprezentować. Jeżeli uda się nam awansować do drugiej rundy, to będziemy bardzo zadowoleni, a jeżeli nie, to wyciągniemy wnioski i będziemy dalej pracować z tym składem – dodaje Rafał Dytkowski.

Każdy taki turniej, to przede wszystkim nowe zdobyte doświadczenia, bardzo ważne na początku kariery sportowej każdej siatkarki.

– Żeby zaistnieć w sporcie, nie tylko w siatkówce, trzeba rywalizować z lepszymi, starszymi i ogrywać się i wychodzić z tych rywalizacji zwycięsko. Tak działają najlepsze ośrodki w Polsce, a my też chcemy być takim ośrodkiem, mając zespół ekstraklasy siatkówki w naszym mieście – mówi Rafał Dytkowski trener siatkarek SMS Ostrowiec Św. po czym dodaje. – W mojej opinii musimy zrobić wszystko co możliwe, aby w najbliższych latach przy Szkole Mistrzostwa Sportowego był zespół grający na poziomie drugiej ligi i wtedy byłoby to bezpośrednie zaplecze dla drużyny seniorek – podsumowuje trener.

Wszystkich chętnych zapraszamy na halę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. już jutro (piątek, 5 kwietnia) o 16.00.

Źródło: SMS Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this