Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Wybieracie się jutro do Kielc? Warto odwiedzić Świętokrzyskie Centrum Onkologii!

Już jutro, 25 maja (sobota) w godzinach od 9.00 do 14.00 w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbędzie się Biała Sobota Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać m.in. z badania znamion skórnych i konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Sobota to czas kiedy ostrowczanie chętnie wyjeżdżają do miast województwa świętokrzyskiego, chociażby na zakupy. Mnóstwo osób odwiedza Kielce. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i w ramach rodzinnego wyjazdu odwiedzić Świętokrzyskie Centrum Onkologii, które wraz z Oddziałem Wojewódzkim NFZ przygotowało Białą Sobotę. Jutrzejsza akcja odbędzie się pod hasłem: „Planuję długie życie”.

– Zbliża się lato i chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych. Te jednak mogą być niebezpieczne. Jak zdrowo korzystać ze słońca, czy opalanie w solarium jest bezpieczne, jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? – na te i inne pytania będziemy się starali odpowiedzieć podczas Białej Soboty organizowanej pod hasłem „Planuję długie życie” przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii – tłumaczy Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

W poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z: badania znamion skórnych dermatoskopem w gabinecie dermatologicznym, konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii będą mogły ją wykonać, a kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego – będą mogły także wykonać cytologię.

W ramach akcji organizatorzy zaplanowali także: stoisko edukacyjno- informacyjne Świętokrzyskiego OW NFZ. Będzie można wyrobić kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pobrać materiały edukacyjno-informacyjne dotyczące: czerniaka, ale także innych schorzeń onkologicznych, jak rak szyjki macicy, rak jelita, rak piersi. Dowiedzieć się na temat wpływu palenia na zachorowania na choroby nowotworowe, porozmawiać o zdrowym trybie życia i odżywiania (kampania NFZ #Niecukrz). Odebrać specjalną dietę na 14 dni i dowiedzieć się, jak skorzystać za darmo ze specjalnego serwisu dietetycznego NFZ (dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb). Dowiedzieć się czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jak się do niego zalogować, jak utworzyć i potwierdzić profil zaufany.

Dla odwiedzających dostępne będzie także stoisko edukacyjno-nformacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach poświęcone między innymi profilaktyce raka skóry, a szczególnie programowi edukacyjnemu realizowanemu przez WSSE „Znamię. Znam je”.

Wydarzenie odbędzie się 25 maja,w godz. 9.00-14.00, w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Kielce, ul. Artwińskiego 3.

Źródło: NFZ Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Urażone ego „harcerza”?

FAKTY

Nie żyje poszukiwany 16-latek z gminy Waśniów!

FAKTY

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this