Znajdź nas na

PO GODZINACH

Wybieracie się jutro do Kielc? Warto odwiedzić Świętokrzyskie Centrum Onkologii!

Już jutro, 25 maja (sobota) w godzinach od 9.00 do 14.00 w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbędzie się Biała Sobota Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać m.in. z badania znamion skórnych i konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Sobota to czas kiedy ostrowczanie chętnie wyjeżdżają do miast województwa świętokrzyskiego, chociażby na zakupy. Mnóstwo osób odwiedza Kielce. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i w ramach rodzinnego wyjazdu odwiedzić Świętokrzyskie Centrum Onkologii, które wraz z Oddziałem Wojewódzkim NFZ przygotowało Białą Sobotę. Jutrzejsza akcja odbędzie się pod hasłem: „Planuję długie życie”.

– Zbliża się lato i chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych. Te jednak mogą być niebezpieczne. Jak zdrowo korzystać ze słońca, czy opalanie w solarium jest bezpieczne, jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? – na te i inne pytania będziemy się starali odpowiedzieć podczas Białej Soboty organizowanej pod hasłem „Planuję długie życie” przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii – tłumaczy Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

W poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z: badania znamion skórnych dermatoskopem w gabinecie dermatologicznym, konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii będą mogły ją wykonać, a kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego – będą mogły także wykonać cytologię.

W ramach akcji organizatorzy zaplanowali także: stoisko edukacyjno- informacyjne Świętokrzyskiego OW NFZ. Będzie można wyrobić kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pobrać materiały edukacyjno-informacyjne dotyczące: czerniaka, ale także innych schorzeń onkologicznych, jak rak szyjki macicy, rak jelita, rak piersi. Dowiedzieć się na temat wpływu palenia na zachorowania na choroby nowotworowe, porozmawiać o zdrowym trybie życia i odżywiania (kampania NFZ #Niecukrz). Odebrać specjalną dietę na 14 dni i dowiedzieć się, jak skorzystać za darmo ze specjalnego serwisu dietetycznego NFZ (dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb). Dowiedzieć się czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jak się do niego zalogować, jak utworzyć i potwierdzić profil zaufany.

Dla odwiedzających dostępne będzie także stoisko edukacyjno-nformacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach poświęcone między innymi profilaktyce raka skóry, a szczególnie programowi edukacyjnemu realizowanemu przez WSSE „Znamię. Znam je”.

Wydarzenie odbędzie się 25 maja,w godz. 9.00-14.00, w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Kielce, ul. Artwińskiego 3.

Źródło: NFZ Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this