Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wybierasz się na ostrowiecki targ w najbliższą sobotę? Możesz pomóc chorej Monice!

Monika Matwiejczuk ma 34 lata. Jak każdy młody człowiek miała plany, marzenia, które powoli realizowała, wierząc, że w końcu uda się spełnić je wszystkie. Niestety życie napisało dla niej inny scenariusz. W 2011 roku zdiagnozowano u niej polineuropatię. Choroba pozbawiła ją sprawności powodując niedowłady w różnych częściach ciała, głównie rękach i nogach. Już w najbliższą sobotę (12 listopada) na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy wejściu na halę targową, odbędzie się charytatywny kiermasz ciast i słodkości. Środki, które uda się zebrać zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 34-latki.

Grafika: naOSTRO.info

34-latka, na której leczenie i rehabilitację zbiórka środków finansowych odbywa się m.in. za pośrednictwem serwisu pomagam.pl i poprzez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” choruje na polineuropatię. 

– Jestem mamą fantastycznego dzieciaczka, który jest całym moim światem. Jak każdy młody człowiek miałam plany, marzenia, które powoli realizowałam, wierząc, że w końcu uda się spełnić je wszystkie. Niestety w pewnym momencie życie napisało dla mnie swój własny scenariusz, który był daleki od tego co zamierzałam. Teraz mam nowe marzenia: powrót do zdrowia, samodzielność, normalne chodzenie i odzyskanie w jak największym stopniu mojego poprzedniego życia – napisała w opisie do zbiórki środków – Monika Matwiejczuk. 

W 2011 roku  zdiagnozowano u niej  polineuropatię. Jest to choroba nerwów obwodowych, która powoduje niedowład czterokończynowy oraz osłabienie mięśni tułowia. 

– Przez chorobę moje funkcjonowanie jest coraz trudniejsze. Systematycznie korzystam z rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej lecz możliwość korzystania z zabiegów w ramach NFZ, to kropla w morzu moich potrzeb. W miarę możliwości korzystam z prywatnych ośrodków, ale jest to dla mnie duże wyzwanie finansowe i mogę pozwolić sobie jedynie na kilka wizyt w roku – wyjaśnia.. 

Dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna i regularna rehabilitacja. A ta kosztuje. Leczenie w specjalistycznym ośrodku rehabilitacji to ogromny koszt, kilkumiesięczny pobyt wyceniono na minimum 300 tysięcy złotych. Dodatkowo leki, suplementy, dojazdy, wizyty lekarskie i fizjoterapeutyczne, sprzęt rehabilitacyjny konieczny do kontynuacji leczenia w domu, to dodatkowe koszty. Większość leków, które przyjmuje nie są refundowane. 

Już w najbliższą sobotę (12 listopada) będzie można wesprzeć leczenie Moniki. Na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim od godziny 8.00, przy wejściu na halę targową,   odbywać się będzie bowiem kiermasz ciast i słodkości. Dochód uzyskany ze sprzedaży ciast  w całości przekazany będzie na leczenie Moniki. Akcję można wesprzeć również w inny sposób, wystarczy upiec ciasto i przynieść je na sobotni kiermasz. 

– Bez Was nie dam rady w tej nierównej walce. Dla mnie każda złotówka jest na wagę złota – pisze Monika Matwiejczuk. 

Wpłat można dokonywać także TUTAJ

Link do grupy na Facebooku z licytacjami

Kiermasz ciast i słodkości na leczenie Moniki Matwiejczuk odbędzie się w sobotę, 12 listopada

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this