Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zabierz hulajnogę i pomóż Oskarkowi! Anna Bober: Drukujemy 500 numerów startowych, marzę, aby wszystkie zostały wydane!

To będzie kolejna charytatywna akcja, zorganizowana przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec dla Oskarka Kubickiego, sześciolatka, który zmaga się z bardzo trudnym przeciwnikiem – glejakiem wielopostaciowym. Ten mały wojownik przechodzi właśnie kolejną serię naświetleń, a później, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyjedzie do Zurychu, do kliniki, w której lekarze podadzą mu innowacyjny lek. Jednaka jak nie trudno się domyślić, takie leczenie jest drogie, a rodzice Oskarka nie powinni teraz musieć martwić się o finanse. Dlatego też już w najbliższą niedzielę, 27 października, Anna Bober, prezes Stowarzyszenia OstroBiec zaprasza rodziny, szkoły, stowarzyszenia, grupy zorganizowane, ale także osoby indywidualne do udziału w wydarzeniu „OskarRunek na ratunek”, podczas którego zbierane będą środki na leczenie chłopca!

Zdjęcie ilustracyjne z Biegu dla Oskarka fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niedzielna akcja będzie kolejną, zorganizowaną przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec z myślą o Oskarku Kubickim. W godzinach od 10.00 do 18.00 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, za dowolną kwotę, będzie można zakupić numer startowy i z nim pokonać dowolną ilość okrążeń stawu. Obojętnie w jaki sposób: biegiem, rowerem, hulajnogą, czy piechotą.

– Czy to będzie jedno kółeczko, dwa kółeczka, czy dwadzieścia – nie ma to najmniejszego znaczenia. Nie mierzymy dystansu, biegniemy tyle ile nakazuje nam serce i ile nasz organizm da radę. Kwota wrzucona do puszki za numer startowy jest całkowicie dowolna. W akcji mogą wziąć udział całe rodziny, grupy zorganizowane, dzieci, młodzież, seniorzy. Technika pokonania okrążeń – dowolna. Można wspomóc się rowerem, rolkami, hulajnogą, można przejść jeden dystans, można przebiec kilka – zapewnia Anna Bober.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że w wydarzeniu chodzi głównie o to, aby zachęcić jak największą liczbę osób do wyjścia z domu i do udzielenia wsparcia rodzicom Oskarka, a także małemu wojownikowi.

– Nikt, nawet w najczarniejszych koszmarach nie jest w stanie wyobrazić sobie choroby własnego dziecka. Chcemy, żeby rodzice Oskarka, którzy dzielnie wspierają go w leczeniu, wiedzieli, że jesteśmy z nimi, że ich wspieramy w tych ciężkich chwilach. Im więcej środków zbierzemy, tym lepiej, ale chcę też podkreślić, że liczy się każda złotówka, a wsparcia, dobrego słowa, takiego bycia przy drugim człowieku – nie da się wycenić. Drukujemy 500 numerów startowych, marzę, aby wszystkie zostały wydane – tłumaczy Anna Bober.

Dodaje, że numery startowe można wykupić jedynie w dniu biegu, w biurze zawodów na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin.

Nie zabraknie też kiermaszu ciast, stoisk z gorącą herbatą i kawą, czy stoiska z zabawkami, które poprowadzą dziewczyny z Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św.

Anna Bober przypomina także, że cały czas można brać udział w licytacji

Oskarunek na ratunek licytacje – można wziąć udział w licytacji na rzecz Oskarka, wpisując w przeglądarkę FB: OskarRunek na ratunek 🙂 Licytujemy 🙂 lub pod linkiem:

https://www.facebook.com/groups/1444165415736601/?tn-str=*F

– Zachęcam także do dzielenia się swoimi zdjęciami, czy to osoby indywidualne, czy grupy bezpośrednio w postach pod wydarzeniem na FB – OskarRunek na ratunek. Napiszcie Oskarkowi kilka miłych słów i jak bardzo go pozdrawiacie. Pokażmy mu, że nie jest sam – dodaje Anna Bober. Przypomina, że tego typu akcje to szansa na bezcenna pomoc drugiemu człowiekowi.

– Takie akcje potrafią połączyć nas społecznie. Powodują, że jeszcze bardziej i silniej czujemy się częścią społeczeństwa. Jest to także szansa na aktywny wypoczynek i spędzenie tego dnia z najbliższymi, czy przyjaciółmi – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia.

O Oskarku pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this