Znajdź nas na

FAKTY

Zamiast sprzedać ubrania, straciła 2000 zł!

Kolejna mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego padła ofiarą internetowego oszustwa. Kobieta chciała sprzedać odzież, jednak zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży z jej konta bankowego zniknęło 2000 złotych.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Wczoraj (wtorek, 8 lutego) do ostrowieckiej komendy policji zgłosiła się 37-letnia ostrowczanka. Kobieta poinformowała mundurowych, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży odzież. Za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego w ogłoszeniu przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 37-latka otrzymała link, skąd miała odebrać pieniądze. Sprzedająca nic nie podejrzewając, otworzyła go, a następnie zalogowała się na swoim koncie bankowym, wpisując swój pesel, login i hasło. Niestety okazało się, że żadne środki nie wpłynęły na jej konto. Gdy wylogowało się z bankowości elektronicznej i po około 5 minutach zalogowała się ponownie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, a z jej konta zniknęło łącznie 3000 złotych. Ktoś wykonał dwa przelewy po 1000 złotych oraz dwie transakcje za pomocą kodu BLIK w kwocie po 500 złotych każda. Ostatecznie kobiecie udało zablokować się jeden z przelewów na kwotę 1000 złotych. Straciła 2000 złotych.

Pamiętajmy zatem, że ostrożność, czujność i ograniczone zaufanie pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta. Tu chodzi o twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this