Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zaplątał się w blachę! Nie mógł odlecieć! Uratowali go strażacy!

Ostrowieccy strażacy już wielokrotnie udowadniali, że mogą na nich liczyć nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale także zwierzęta. Jak podkreśla młodszy brygadier, Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, do takich sytuacji, gdy strażacy spieszą z pomocą zwierzętom na szczęście nie dochodzi zbyt często. Jednak 30 maja, gdyby nie pomoc mundurowych – uwięziony na jednej z kamienic gołąb mógłby nie przeżyć.

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Ostrowcu Św.

Do zdarzenia doszło w czwartek 30 maja, około godziny 10.00 na ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowieccy strażacy zostali zadysponowani do ptaka, który został uwięziony na wysokości w kamienicy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że  gołąb nie może odlecieć, gdyż jego skrzydło utknęło w obróbce blacharskiej na elewacji budynku.

Strażacy dostali się do niego wykorzystując drabinę mechaniczną i po chwili mógł cieszyć się wolnością. Uratowany gołąb został przekazany Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy straży pożarnej.

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this