Znajdź nas na

FAKTY

Zapytaliśmy o wynik finansowy ostrowieckiego MEC-u za pierwsze półrocze 2022 roku!

W lipcu informowaliśmy o blisko 19 milionowej stracie, jaką w 2021 roku wygenerowała Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgromadzenie Wspólników postanowiło pokryć stratę z zysków osiągniętych przez Spółkę w kolejnych latach. W ostrowieckim MEC-u zapytaliśmy więc o wynik finansowy za pierwsze półrocze 2022 roku, a także jakie działania podjęła Spółka, aby zniwelować stratę.

By Krugerr - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11235115

Informacja o 19 milionowej stracie ostrowieckiej Miejskiej Energetyki Cieplnej odbiła się szerokim echem nie tylko na terenie powiatu ostrowieckiego, czy powiatów sąsiednich, ale również województwa świętokrzyskiego. 

– „Już mamy w Ostrowcu jedną z najdroższych taryf za ciepło, a gmina zamiast ulżyć mieszkańcom i pokryć statę za 2021, zgodziła się na pokrycie straty poprzez następne podwyżki ciepła”, „Podpisaliśmy listy żeby nam nie zakładali podzielników ciekawe jak spółdzielnia zareaguje My chcemy mieć ciepło w mieszkaniach a nie spać w ubraniach i zakręcać grzejniki”, „Są przecież fundusze unijne na transformacje w energetyce, czy MEC w ostatnich latach przygotował jakiś większy projekt. Ja nawet rozumiem zarząd MECU: co miesiąc niezła pensja, nie ma kłopotów z inwestycjami, bo ich nie ma, po prostu żyć i nie umierać. Ale że to wszystko akceptuje prezydent to to jest naprawdę nie do wiary” , „NO TO JUŻ WIEMY, JAK WYGLĄDA MIASTO OdNowa:)) ”– to tylko niektóre z komentarzy internautów. 

W Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św. zapytaliśmy w jakiej wysokości stratę wygenerowała Spółka w Ostrowcu Św. za pierwsze półrocze 2022 roku. Okazuje się, że za pierwsze półrocze 2022 roku Spółka osiągnęła wynik finansowy netto na plusie + 7 856 tys. zł. Jednak jest pewne ale, jak zaznaczyli Renata Mikołajczak, wiceprezes Zarządu MEC-u, jak i Dariusz Wojtas, prezes Zarządu MEC-u: „zaznaczyć należy, że wynik nie obejmuje kosztów zakupu i umorzenia uprawnień do emisji dwutlenku węgla za rok 2022 oraz części uprawnień wynikających z obowiązku za 2021 rok”.

– W celu obniżenia kosztów zakupu i umorzenia uprawnień do emisji dwutlenku węgla Spółka przystąpiła do działań mających na celu wyjście z obowiązku uczestnictwa w handlu emisjami częścią eksploatowanej instalacji. Proces ten dla kotłowni awaryjno szczytowej  został przeprowadzony w 2021 roku. W chwili obecnej działania spółki dotyczą głównego źródła, elementem tych działań jest wyodrębnienie spółki Ciepłownia Ostrowiecka Sp. z o.o. – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisali się Renata Mikołajczak, wiceprezes Zarządu, jak i Dariusz Wojtas, prezes Zarządu MEC-u.  

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z MEC-u

Jakiego wyniku finansowego można się zatem spodziewać po 2022 roku?   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this