Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Zespół Szkół Specjalnych to „Bezpieczna szkoła”

Dlaczego trzeba i warto zachowywać się zgodnie z regulaminem szkolnym, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, a także jak korzystać z apteczki szkolnej, m.in. o tym usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Św.

fot. ZSS

11 kwietnia uczniów tej placówki odwiedziła Anna Wasilewska, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie, z zakresu profilaktyki przyświecało hasło – „Bezpieczna szkoła”.

– Funkcjonariuszka Policji Komendy Powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim opowiadała naszym uczniom o zagrożeniach płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy. Pani Anna Wasilewska mówiła bardzo ciekawie o potrzebie zachowania się zgodnie z regulaminem szkoły na jej terenie, zasadami bezpieczeństwa na drodze, o umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy placówki.

fot. ZSS

Podczas spotkania pielęgniarka szkolna wytłumaczyła także uczniom, że
zawsze trzeba być ostrożnym, nawet wykonując banalne, codzienne czynności. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia pielęgniarki, utrwalili wiadomości i umiejętności, dotyczące zachowania w sytuacji zagrożenia, a także podstawowe zasady korzystania z pomocy Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji.

– Druga część wystąpienia pielęgniarki miała charakter poglądowy i uczniowie utrwalili zasady i sposoby korzystania
z apteczki pierwszej pomocy w przypadku drobnych urazów – dodaje Justyna Buczałowska.

fot. ZSS

Na zakończenie spotkania jeden z uczniów szkoły przeczytał „Zasady grzeczności i dobrego zachowania”. Cała społeczność szkoły oklaskami wyraziła zgodę na przestrzeganie tychże zasad w codziennej szkolnej rzeczywistości.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this