Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła 64-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem! Są kolejne ozdrowienia!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. – Z przykrością informujemy o śmierci 26. mieszkańca województwa: to 64-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

Niestety nie mamy dobrych wiadomości, według raportu przekazanego dziś przez Ministerstwo Zdrowia odnotowano dziś (piątek, 12 czerwca) 376 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych pochodzi z województwa śląskiego – 138 osób, łódzkiego – 90, a także mazowieckiego – 68.  17 przypadków zakażenia odnotowano na terenie województwa podlaskiego, 13 – małopolskiego, 9 – opolskiego, 8 – podkarpackiego, 2 – kujawsko-pomorskiego, 2 – lubelskiego, 2 – pomorskiego, 2 – zachodniopomorskiego, a także po jednej osobie w województwach dolnośląskim i lubuskim. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu pińczowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego,  starsza kobieta z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego. 

– Z przykrością informujemy o śmierci 26. mieszkańca województwa: to 64-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego – dodaje Ewa Łukomska.

W województwie odnotowano także 13 nowych ozdrowień z powiatów:  jędrzejowskiego – 1, starachowickiego – 8,  buskiego – 1,  kieleckiego – 3.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 596 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 319 ozdrowień.

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 72 osoby są hospitalizowane, 2 259 osób jest poddanych kwarantannie, 13 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this